AKWA MARINA NYSA
Ośrodek Wypoczynkowy AKWA Marina
AKWA MARINA NYSA
Ośrodek Wypoczynkowy AKWA Marina
AKWA MARINA NYSA
Ośrodek Wypoczynkowy AKWA Marina
AKWA MARINA NYSA
Ośrodek Wypoczynkowy AKWA Marina
AKWA MARINA NYSA
Ośrodek Wypoczynkowy AKWA Marina
Previous
Next

CAMPING AKWA MARINA NYSA

Wstęp / opis ogólny:

Nazwa: Ośrodek Wypoczynkowy Akwa Marina.

Lokalizacja:

Nad jeziorem Nyskim. 

Adres:

Skorochów  48-300

Tel: 669 550 222

Jeden z dwóch kempingów nad jeziorem Nyskim. 

Charakter raczej „rozrywkowy”. 

Niewątpliwą zaletą jest piękna plaża, wadą – głośne imprezy w weekendy.

  Obiekt bardzo duży, raczej nie zabraknie miejsc dla chętnych biwakowiczów.

1. Atrakcyjność turystyczna.

   Miejsce pod tym względem rewelacyjne. Oczywiście jeśli ktoś lubi wypoczynek nad wodą, plażowanie i wypady na lody na rynki małych, ale ciekawych miasteczek.

  Miłośnicy fotografowania przyrody również nie będą rozczarowani – piękne panoramy na jeziora – pół dzika natura pozwolą ciekawie spędzić  czas z aparatem.

Akwa Marina Nysa

2. Baza do ciekawych tras rowerowych:

  5+ to i tak za mało. Świetny start na trasy, które łatwo tworzyć w formie pętli, co zawsze jest atrakcyjniejsze niż ” tam i spowrotem”. Początek większości tras ma miejsce na zaporze jeziora i później wałami co już to daje wspaniały przedsmak tego, co oferuje sąsiedztwo 4rech dużych zbiorników. Do tego panorama gór…soczysta zieleń lasów i łąk.. cudowne polne drogi, minimalny ruch samochody, przyjazne zachowanie kierowców.

3. Zacienienie i inne warunki bytowe

  Również świetne, część terenu pod namioty czy przyczepy/campery jest pod drzewami, część na odkrytej łące. Każdy wybiera co mu pasuje. W strefie pod drzewami dosyć uboga trawa, ale nie ma się co dziwić, mało słońca za to dużo rozdeptywania. Przyłącza prądowe są w pasie wzdłuż alejki / drogi biegnącej przez środek strefy zadrzewionej, więc chcąc się rozłożyć w strefie odkrytej i korzystać z prądu, trzeba mieć przedłużacz około 30/40 metrów.

Akwa Marina Nysa
Camping Akwa Marina

4. Warunki do wypoczynku ( cisza/spoków/ wręcz przeciwnie)..

  No i w tej dziedzinie niestety totalna porażka..tragedia wręcz…bliskość Nysy ( plaża jest głównym i ulubionym miejscem spędzania letniego czasu dla mieszkańców okolic..jedni wpadają na kilka godzin, inni na cały weekend, i chyba Ci ostatni nie są obyci z zasadami pobytu na campingach… 0 3ciej w nocy ” stoookrotkaaaaa rosłaaa pooo!!lnaaa !!!” na 12scie wybitnie niezsynchronizowanych głosów jest chyba dobrym przykładem tego, co tam się dzieje.

5. Sanitariaty.

  Niby ok…. ale tak nie do końca. Jakby je projektował i wyposażał ktoś, kto nigdy nie bytował na campingach. Umywalka jest, kran jest…ale już miejsca gdzie by można było powiesić ręcznik czy położyć kosmetyczkę/cokolwiek, już nie znajdziecie. Niby niewielki błąd, ale dokuczliwy w praktyce.
Całość sanitariatow była kompletna, jeśli brało się pod uwagę część damską i męską razem…w męskiej ciepła woda była przy umywalkach, pod prysznicami już nie…W damskiej – na odwrót…ale może to celowo.. taka przymusowo-koedukacyjna konfiguracja.. Cześć zabiegów w swojej łaźni, część w damskiej.. i po drodze mijanie się w biegu … całkiem fajny pomysł, choć nie zauważyłem, by w praktyce realizowany.
Akwa Marina Nad jeziorem Nyskim
Akwa Marina Nysa

6. Obsługa / kontakt z administracją.

Super. Dziewczyny sympatyczne, ” technik” prawie od razu podjechał na rowerze włączyć nam prąd. Panie w recepcji nawet wydawały się przejęte zgłoszeniem o zimnej wodzie pod prysznicami, ale na przejęciu się skończyło…

7. Atrakcyjność pobytu.

  Bardzo ok. Na środku strefa jakiś-tam foodtruckow z znośnym jedzeniem i piwem, bez sztucznie wywindowanych cen. ( dotyczy to tylko foodtruckow, smażalnia przy parkingu przed campingiem – ceny już ” nadmorskie”. Ale z tym już trzeba się liczyć nad wodą. Plac zabaw dla dzieci, oczywiście P L A Ż A , i to godna bułgarskich złotych piasków ( to nie żart). Generalnie super…tylko te nocne balangi..

Pełnokorpusowy E-Raptor Trophy 3000Wat

8. Przyjazność e-bikom.

  My mieliśmy prąd wykupiony do namiotu, więc nie miałem okazji sprawdzić czy można się gdzieś za Free podłączyć do ładowania, na następnym parkingu po prostu zapytam.

9. Ceny.

  Bez szału w obie strony, 70 zeta za dwie osoby, namiot, samochód i prąd, średni jak na moje doświadczenia i gust poziom cen.

Cena podana z czerwca 2021.

Akwa Marina ośrodek nad jeziorem Nyskim

10. podsumowanie.

  No cóż.. pierwszy wqurw po nieprzespanej nocy już minął, więc opis chyba ( mam nadzieję) jest obiektywny.
   Jeśli jednak ktoś szuka miejsca by w ciszy i spokoju i oprawie pięknej przyrody, z dostępem do rewelacyjnej plaży po prostu wypocząć, to raczej nie się nie da…
  Chyba że  ktoś sam lubi pobalowac przy ” myyydełkooo Faaa!!! Tralala!! „, czy wykrzyczeć w gwiaździste niebo jak bardzo jest szczęśliwy/ nieszczęśliwy/ inne, to jak najbardziej polecamy.       Generowane hałasy i tak utoną w innych „szumach otoczenia”… na które składa się muzyka wszelkiego gatunku, ” przecieki informacji ” z odbywającego się właśnie wieczoru panieńskiego pod postacią zawodzenia ” Kaśka się żeeeni !!”…już pal licho że się żeni a nie wychodzi za mąż…takie czasy.. ale trochę szkoda dziewczyny…
 
 
 
Jezioro Nyskiem pole namiotowe
   My skapitulowaliśmy po jednej nocy, i przenieśliśmy się na camping przy jeziorze otmuchowskim, ale o tym już w następnym sprawozdaniu….
Zapraszam do przesyłania do opinii o campingach, w których mieliście przyjemność/wręcz przeciwnie nocować podczas swoich wypraw.
Objętość ani forma opinii nie ma większego znaczenia, prosimy tylko o zachowanie obiektywizmu, to co nas uszczęśliwia, nie musi działać podobnie na innych.

11. Ocena /nasza opinia.

1. Atrakcyjność turystyczna
5/5
2. Baza do ciekawych tras rowerowych:
5/5
3. Zacienienie i inne warunki bytowe.
5/5
4. Warunki do wypoczynku ( cisza/spoków/ wręcz przeciwnie)..
0/5
5. Sanitariaty.
1/5
6. Obsługa / kontakt z administracją.
4/5
7. Atrakcyjność pobytu.
5/5
8. Przyjazność e-bikom.
5/5
9. Ceny.
4/5
10. Ocena ogólna.
6/10