CAMPING JAŁOWCE DĘBICA
Ośrodek Rekreacyjno-Wypoczynkowy Jałowiec.
CAMPING JAŁOWCE DĘBICA
Ośrodek Rekreacyjno-Wypoczynkowy Jałowiec.
CAMPING JAŁOWCE DĘBICA
Ośrodek Rekreacyjno-Wypoczynkowy Jałowiec.
CAMPING JAŁOWCE DĘBICA
Ośrodek Rekreacyjno-Wypoczynkowy Jałowiec.
CAMPING JAŁOWCE DĘBICA
Ośrodek Rekreacyjno-Wypoczynkowy Jałowiec.
Previous
Next

CAMPING JAŁOWCE - DĘBICA

Rower Wyprawowy Carpatia

Wstęp / dane kontakowe

Nazwa: 

Ośrodek Rekreacyjno-Wypoczynkowy Camping Jałowiec.

Lokalizacja:

W zakolu rzeki Wisłoka, na północ od Dębicy, około 10 km od centrum.

Adres:

Kozłów 12c

39-200 Dębica

Tel. stacjonarny: 14 – 681 10 00

Kom. 608471312

poczta@janowce.pl

Ogólne wrażenia...

 Bardzo dziwne miejsce…trafiłem tu trochę przez przypadek, zmuszony do znalezienia awaryjnego noclegu biwakowego na trasie z |Lańcuta do Czorsztyna. 

  Na czym polega dziwność tego miejsca? Może to tylko moje odczucie napędzone doświadczeniami z innych, NORMALNYCH Campingów i pól namiotowych w całej Polsce i Europie…

  Sam ośrodek wręcz gigantyczny, z całym „osiedlem” domków kempingowych, które według informacji od pani w recepcji, były akurat praktycznie wszystkie zajęte, i nie mam powodów by w to nie wierzyć – boiska przy wjeździe na camping były pełne młodzieży trenującej na boiskach do piłki nożnej.

  Jednak mnie z oczywistych powodów bardziej interesowało samo pole namiotowe, i tutaj duże zaskoczenie… Fajny ośrodek, plaża, jakaś „sadzawka” do pływania, z nawet czystą i ciepłą wodą, a na polu namiotowym absolutnie nikogo..

  Wrażenie jest takie, jakby ktoś ten camping stworzył trochę na doczepkę do ośrodka, i to emanuje z każdego jego metra kwadratowego.

 Nie dokończona strefa z zlewozmywakami, brak ogrodzenia całego terenu… itd..itd.. 

  Zresztą, zobaczcie sami…

1. Atrakcyjność turystyczna.

 Turystyczna, chyba żadna, wypoczynkowo rekreacyjna może i tak, o ile ktoś zakłada spędzanie czasu nad mikro sadzawką, za to blisko, czyli na terenie właściwego ośrodka, jest sporo atrakcji dla rodzin – spory plac zabaw itd, ale to jak wiemy z turystyką nie wiele ma wspólnego. 

Camping Jałowiec Dębica
Camping Jałowiec Dębica

2. Baza do ciekawych tras rowerowych:

  Praktycznie brak ciekawych tras rowerowych w okolicy. Teren na południe od Dębicy mocno „pofalowany”, co dodatkowo uprzykrza jazdę. 

 W kierunku południowym, blisko Krosna jest wprawdzie jakieś pasmo wzniesień, które można by objechać, ale lepszą bazą pod ich eksplorację byłoby Krosno.

3. Zacienienie i inne warunki bytowe

 Zacienienia brak, są jakieś niewielkie brzózki które dodają „uroku” temu miejscu, ale raczej dużej osłony przed słońcem nie zapewnią.  Ja trafiłem na pole namiotowe w bardzo pochmurny dzień, więc nie odczułem braku osłony przed słońcem, ale w upalne dni, może to być problem.  Po za tym, całkiem ok – sporo małych wiat z stolikami, sanitariaty, choć też duże więc kolejki przed nimi nie grożą nawet gdyby jakimś cudem kemping się zaludnił. 

  Za to poważnym problemem jest brak ogrodzenia całego pola namiotowego, i nie mam tu na myśli jakiejś umownej barierki, a solidnego płotu, jak to ma miejsce na większości poważnych kempingów. 

  Po dotarciu na miejsce, jak zwykle z pełną nonszalancją wypakowałem z przyczepki cały ekwipunek, ułożyłem pod ścianą budynku sanitariatów…i po chwili przez teren pola namiotowego przejechała na rowerach grupka młodzieży-lokalsów… później był jeszcze ktoś z psem wyprowadzonym żeby sobie pobiegał… na polu namiotowym takie zjawiska są absolutnie niedopuszczalne… Wcześniej czy później zniknie jakiś telefon czy inna wartościowa rzecz pozostawiona na widoku, a jak wszyscy wiemy, w miejcówkach typowo campingowych, do takich rzeczy nie dochodzi nigdy.

  Jest za to bardzo duża wiata z kilkoma ławkami, oświetleniem ( częściowo sprawnym) i  gniazdkiem z prądem.

  Jest duży grill, teoretycznie dobrze to rokuje, jednak całość, gdyby miała stać się dobrze zorganizowanym campingiem, wymagałaby sporego dopracowania.

Camping Jałowiec Dębica
Camping Jałowiec Dębica

4. Warunki do wypoczynku ( cisza/spoków/ wręcz przeciwnie)..

  Kolejny punkt, co do którego mam poważny dylemat, co napisać… Niby pusto, więc cisza, ale Dębica leży praktycznie na ścieżce podejścia do lotniska w Rzeszowie, więc ciągle słychać ( i to wyraźnie) nisko przelatujące samoloty, oczywiście również w nocy. Z jednej stronu szum nielicznych drzew, a z drugiej warkot jakiegoś ciężkiego sprzętu pracującego w okolicy…

  Pod wieczór, pod centralną wiatę zawitali „goście”, stacjonujący w bungalowach tuż przy polu namiotowym. Parka posiedziała może z 15 minut, posiedzieli, poszastali wulgaryzmami, wypili piwo, oczywiście kubki i puszki rzucili pod stół…po ich wizycie pozostała jeszcze guma do żucia przyklejona na środku stołu… Tak to wyglądać nie może…

   

5. Sanitariaty.

  Spore, ale niedopracowane, a już totalnym nieporozumieniem jest ograniczanie dostępu do ciepłej wody – przy umywalkach w ogóle brak, a pod prysznicami automaty na monety, no i oczywiście brak jakichkolwiek półek na kosmetyki pod prysznicami.  Ktoś zbudował coś niby solidnego, ale jakoś tak nie zadbał o szczegóły, jakby nigdy sam nie korzystał z kempingów…
Camping Jałowiec Dębica
Camping Jałowiec Dębica

6. Obsługa / kontakt z administracją.

 Po prostu przyjeżdżasz, pojawiasz się w „recepcji”, którą rolę pełni bar na ośrodku, płacisz, i tyle… nie bardzo jest co napisać, ale ogólnie bez zastrzeżeń – obsługa miła, informacje udzielone, co tu więcej wymagać.

7. Atrakcyjność pobytu.

Średnia….oscylująca do słabej… Jeden dzień można spędzić, na więcej bym się nie skusił.

Camping Jałowiec Dębica
Camping Jałowiec Dębica

8. Przyjazność e-bikom.

  Po za tym że rowery trzeba zabezpieczyć przed „nieutoryzowanym użyciem”, miałem możliwość naładowania baterii  z gniazdka w sanitariatach, bez płacenia za pełne przyłącze prądowe, więc w tym punkcie ocena należy się pozytywna.

9. Ceny.

  W tej dziedzinie „gospodarz domu” wykazał się zdrowym rozsądkiem – zapłaciłem 30 zł za siebie i namiot, więc adekwatnie do warunków i „zastanego środowiska”.

 Można skorzystać z posiłków oferowanych przez bar, ale też szału nie ma, ceny średnie, a schabowy jakby 5 razy odgrzewany w mikrofalówce… Ostrożnie z nastawianiem się na żywienie na miejscu, a do sklepów daleko.

Camping Jałowiec Dębica

10. podsumowanie.

   Jakby to sensownie podsumować…
  Miejscówka, jako poważna baza rowerowa nie bardzo ma szansę się sprawdzić, przyjeżdżać tu celowo raczej nie ma sensu, i to bym odradził, jednak jeśli z jakichkolwiek powodów będziecie musieli znaleźć nocleg na trasie z np z Rzeszowa w kierunku Rożnowa czy Czorsztyna, to spokojnie możecie wbijać na Camping  Jałowiec w Dębicy, wilki Was tu raczej nie zjedzą…
 
  
Camping Jałowiec Dębica
   Generalnie, jeśli ktoś po trasie Green Velo, jadąc z  Białowieży na południe, planując kontynuację trasy aż do np Czorsztyna, będzie miał mały wybór miejsc biwakowych, ostatni bardzo sensowny Camping jest w Łańcucie, później następne już blisko Rożnowa, więc awaryjna miejscówka nocleowo-kempingowa, nawet tak niedopracowana, przyda się na pewno.
  

11. Ocena /nasza opinia.

1. Atrakcyjność turystyczna
1/5
2. Baza do ciekawych tras rowerowych:
0/5
3. Zacienienie i inne warunki bytowe.
2/5
4. Warunki do wypoczynku ( cisza/spoków/ wręcz przeciwnie)..
2/5
5. Sanitariaty.
3/5
6. Obsługa / kontakt z administracją.
4/5
7. Atrakcyjność pobytu.
1/5
8. Przyjazność e-bikom.
5/5
9. Ceny.
4/5
10. Ocena ogólna.
2/10
Camping Jałowiec Dębica

Zainteresowała Was turystyka rowerowa?

  Zwłaszcza w wydanie e-bikowym?
Zapraszamy do zapoznania się z artykułem, w którym porównujemy elektryczne rowery turystyczne i z typowo wyprawowymi:
 Oraz prezentacji roweru typowo wyprawowego dużego zasięgu.
 
   Oraz prezentacji roweru typowo wyprawowego dużego zasięgu.
 
   Do zobaczenia na szlaku….
 
Elektryczny rower wyprawowy Carpatia