KONWERSJE FAT

Opis ogólny:   

    Tę dziedzinę zdecydowaliśmy się opisać osobno. Są to tak wyjątkowe rowery, że zdecydowanie zasługują na indywidualne potraktowanie.

  W konwersjach i przy budowie od podstaw customowych FATów wykorzystuje się wszystkie wcześniej opisane warianty konwersji, baterii i rozwiązań typowo montażowych.   

    Oczekiwania użytkowników są skrajnie różne, od minimalistycznych design`ersko konwersji z napędem zapewniającym minimalne wspomaganie, po monstra z kilkoma-tysiącami Wat w kole zdolne zastąpić ciągnik rolniczy przy pracach w polu..  To oczywiście tylko żart, ale pod względem możliwości tych rowerów, niewiele odbiegający od rzeczywistości.

  Konstrukcje FATów  i ich ramy są tak  równie zróżnicowane, jak rozwiązania w dziedzinie ich „elektyfikacji”,  więc by stworzyć dobry FAT E-bike, konieczne jest  uwzględnienie  bardzo dużo zmiennych mających wpływ na dobór komponentów i konfigurację napędu.

  Jednak bez względu na sposób wykonania konwersji, FATy zawsze wygrywają pod względem radzenia sobie w trudnym terenie. Olbrzymie znaczenie ma tu zniesienie przez elektryczne wspomagania najważniejszej wady, jaką cechują się te rowery w wersjach analogowych – sporych oporów toczenia się  bardzo szerokich, najczęściej niskociśnieniowych opon. Z porządnym napędem, to po prostu nie ma znaczenia.

Zalety FATów:

  • Unikalny wygląd, naszym zdaniem doskonały..
  • Świetne właściwości jezdne w trudnym terenie. Nie bez powodu uważa się je za rowery do jazdy po piasku i śniegu.
  • Duży komfort jazdy, nawet na rowerach bez jakiejkolwiek mechanicznej amortyzacji ( szerokie, najczęściej niskociśnieniowe opony zapewniają doskonałą amortyzację)
  • Duże bezpieczeństwo przy jeździe w trudnych warunkach. Możliwość utraty kontroli na piasku, w koleinach, na mokrej trawie, w błocie, jest niewielka.
  • Odporność ogumienia na wszelkie uszkodzenia/przebicia.

Wady:

  • Dla części osób FATy są zbyt masywne optycznie.
  • Względnie głośna praca opon na twardych powierzchniach
  • Stosunkowo wysokie ceny opon i obręczy ( w razie uszkodzenia).

Uwaga: Każdy budowany przez nas rower,  czy realizowaną konwersję,  wyposażamy w stacyjkę blokującą moc i prędkość do określonych w przepisach dopuszczających użytkowanie rowerów elektrycznych na drogach publicznych.  Zabezpiecza to przed przypadkowym eksploatowaniem roweru w sposób niezgodny z przepisami. 

Do odblokowania trybów dedykowanych do jazdy terenowej poza drogami publicznymi, konieczne jest w takim przypadku odblokowanie stacyjki kluczykiem.

  Każdy użytkownik na własną odpowiedzialność podejmuje decyzję od odblokowaniu pełnych parametrów technicznych.

UWAGA: Cenniki aktualne od 1 do 31 maja 2022.
W związku z ciągłym wzrostem cen komponentów, ceny aktualizujemy co miesiąc.

Konwersje rowerów typu FAT. Silnik przekładniowy. Bateria bidonowa.

Konwersje pełnokorpusowe rowerów typu FAT. Silnik przekładniowy.

Konwersje pełnokorpusowe rowerów typu FAT. Silnik Stały 1500 W

Konwersje pełnokorpusowe rowerów typu FAT. Silnik Stały 3000 W 3kTurbo.