
KONWERSJE FAT
Opis ogólny:
Tę dziedzinę zdecydowaliśmy się opisać osobno. Są to tak wyjątkowe rowery, że zdecydowanie zasługują na indywidualne potraktowanie.
W konwersjach i przy budowie od podstaw customowych FATów wykorzystuje się wszystkie wcześniej opisane warianty konwersji, baterii i rozwiązań typowo montażowych.
Oczekiwania użytkowników są skrajnie różne, od minimalistycznych design`ersko konwersji z napędem zapewniającym minimalne wspomaganie, po monstra z kilkoma-tysiącami Wat w kole zdolne zastąpić ciągnik rolniczy przy pracach w polu.. To oczywiście tylko żart, ale pod względem możliwości tych rowerów, niewiele odbiegający od rzeczywistości.


Konstrukcje FATów i ich ramy są tak równie zróżnicowane, jak rozwiązania w dziedzinie ich „elektyfikacji”, więc by stworzyć dobry FAT E-bike, konieczne jest uwzględnienie bardzo dużo zmiennych mających wpływ na dobór komponentów i konfigurację napędu.
Jednak bez względu na sposób wykonania konwersji, FATy zawsze wygrywają pod względem radzenia sobie w trudnym terenie. Olbrzymie znaczenie ma tu zniesienie przez elektryczne wspomagania najważniejszej wady, jaką cechują się te rowery w wersjach analogowych – sporych oporów toczenia się bardzo szerokich, najczęściej niskociśnieniowych opon. Z porządnym napędem, to po prostu nie ma znaczenia.
Zalety FATów:
- Unikalny wygląd, naszym zdaniem doskonały..
- Świetne właściwości jezdne w trudnym terenie. Nie bez powodu uważa się je za rowery do jazdy po piasku i śniegu.
- Duży komfort jazdy, nawet na rowerach bez jakiejkolwiek mechanicznej amortyzacji ( szerokie, najczęściej niskociśnieniowe opony zapewniają doskonałą amortyzację)
- Duże bezpieczeństwo przy jeździe w trudnych warunkach. Możliwość utraty kontroli na piasku, w koleinach, na mokrej trawie, w błocie, jest niewielka.
- Odporność ogumienia na wszelkie uszkodzenia/przebicia.


Wady:
- Dla części osób FATy są zbyt masywne optycznie.
- Względnie głośna praca opon na twardych powierzchniach
- Stosunkowo wysokie ceny opon i obręczy ( w razie uszkodzenia).
Uwaga: Każdy budowany przez nas rower, czy realizowaną konwersję, wyposażamy w stacyjkę blokującą moc i prędkość do określonych w przepisach dopuszczających użytkowanie rowerów elektrycznych na drogach publicznych. Zabezpiecza to przed przypadkowym eksploatowaniem roweru w sposób niezgodny z przepisami.
Do odblokowania trybów dedykowanych do jazdy terenowej poza drogami publicznymi, konieczne jest w takim przypadku odblokowanie stacyjki kluczykiem.
Każdy użytkownik na własną odpowiedzialność podejmuje decyzję od odblokowaniu pełnych parametrów technicznych.

UWAGA: Cenniki aktualne od 1 do 31 maja 2022.
W związku z ciągłym wzrostem cen komponentów, ceny aktualizujemy co miesiąc.