E-expedition HEXAGON
Zasięgi ponad 250 km.
E-expedition HEXAGON
Napędy 800 - 3000 Wat
E-expedition HEXAGON
Perfekcyjny DESIGN
E-expedition HEXAGON
Ogromna trwałość
E-expedition HEXAGON
V-max 45km/h
Previous
Next

HEXAGON - rozmiary ram.

Dobór rozmiaru.

HEXAGON Box rozmiary ram:

Hexagony są produkowane w gamie rozmiarów pokrywających potrzeby osób o wzroście od 153 cm do aż 205 cm, a biorąc poprawkę na trochę inne zasady doboru rozmiaru niż w przypadku rowerów „analogowych”, można założyć że nawet osoby o wzroście około 210 cm będą się na XL-ce czuły komfortowo.

  • Pancerna wręcz rama. Kross nie poszedł drogą rywalizacji z innymi producentami o każdy gram wagi,  i o ile przy wykorzystywaniu jako rower analogowy, można się upierać  że jest to wada, tak w przypadku wykorzystania jako baza pod budowę mocnego „elektryka”, jest to olbrzymia zaleta. Sztywność ramy jest  po prosty wyczuwalna, przekroje profili nie są sztucznie zaniżane w celu uzyskania lekkiego wyglądu.  Fakt jest taki, że w kategorii niezniszczalności, Hexagony nie mają sobie równych, nawet w porównaniu do rowerów dwukrotnie droższych.
  • Dobrej klasy osprzęt w standardzie. Żaden komponent nie wymaga wymiany, przy przebudowie na e-bika. Oczywiście, nic nie stoi na przeszkodzie, by po wyeksploatowaniu osprzętu fabrycznego, zastąpić go lepszym, np. jeszcze skuteczniejszymi  hamulcami, czy lepszym amortyzatorem, ale ważne jest to, że już „na starcie” przebudowane przez nas Hexy mają świetne cechy użytkowe.
  • Bądźmy szczerzy – to po prostu jest bardzo ładny rower 🙂
  • Bardzo ważne: rowery bazowe mamy dostępne praktycznie w nieograniczonych ilościach, w każdym rozmiarze i kolorze, o każdej porze roku. Czego zdecydowanie nie można powiedzieć o rowerach konkurencji.

Przystępując do wyboru rozmiaru ramy, pamiętajcie o kluczowych zasadach:

Rower elektryczny ( lub jako bazowy pod wykonanie konwersji, wybiera się trochę mniejszy, niż do jazdy „analogowej”. Zwłaszcza jest to istotne w przypadku rowerów o dużej mocy napędów.

Dlaczego?

Ponieważ wszystkie zasady ergonomii / pozycji rowerzysty na rowerze, mające kluczowe znaczenie dla uzyskiwania maksymalnej energii z pedałowania, tracą na znaczeniu w przypadku rowerów elektrycznych dużej mocy.

  • wyprostowana noga w skrajnie dolnej pozycji pedału, nie jest tak istotna, jak możliwość bezpiecznego podparcia się nogami przy zatrzymaniu się ( większa waga roweru).
  • rower o rozmiarze dobranym tak, by być bliżej górnego zakresu wzrostu, łatwiej jest opanować przy dużych prędkościach – np „zmusić” do skrętu w przypadku nagłego pojawienia się przeszkody, czy po prostu po zagapieniu się na leśnej ścieżce.
  • mniejszy rower jest o wiele skuteczniej sterowalny z zastosowaniem techniki przeciwskętu, której stosowanie znacząco podnosi bezpieczeństwo przy bardzo dynamicznej jeździe w trudnym terenie.
  • mniejszy rower będziecie mogli łatwiej przenosić przez przeszkody napotkane w terenie – schody, kładki itd. 

Komfort:

Pamiętajcie też, że nabywając naszego E-Expedition HEXAGON Box, otrzymujecie rower już z częściowo zmodyfikowaną konstrukcją pod kątem maksymalnego komfortu. 

Dłuższy regulowany mostek, wyregulowany tak by rowerzysta miał zapewnioną bardziej wyprostowaną pozycję, ma również wpływ na właściwe dopasowanie wielkości ramy.

Rower turystyczny / wyprawowy, z założenia ma służyć do długich podróży, gdzie każda nieprawidłowość w pozycji rowerzysty szybko skutkuje bólem nadgarstków czy ramion. Jeżdżąc rowerem „analogowym”, musicie to akceptować ze względu na konieczność uzyskiwania dużej wydajności pracy mięśni, w „elektryku” na takie kompromisy już się zgadzać nie musicie.

Przejdź dalej - "linkownia".