E-Expedition HEXAGON Box
Dwuzakresowy napęd.
E-Expedition HEXAGON Box
Dwuzakresowy napęd.
Previous
Next

HEXAGON- napęd dwuzakresowy.

W opisach budowanych przez nas rowerów często posługujemy się pojęciami:  tryb „drogowy” tryb „off-road”.   Informujemy również, że nasze rowery ( Carpatia; Hexagon Box), są rowerami dwuzakresowymi.   Zauważyliście też z pewnością, że podając osiągi rowerów, padają wartości 40..45…50 km/h. 

Jak się to ma do przepisów ograniczających prędkość maksymalną „normalnego” roweru elektrycznego do 25km/h?

Być może zadajecie sobie pytanie, czy w związku z znacznymi mocami napędów, i dużymi prędkościami, budowane przez nas rowery wymagają rejestracji jako motorowery.

Otóż nie, nie wymagają, a szczegółowe informacje na temat tego, jak w praktyce i w świetle przepisów działają nasze napędy, znajdziecie tutaj:

  • dwuzakresowy system napędowy by E-RAPTOR TROPHY

Napędy dwuzakresowe na świecie.

Zastosowany w Hexagon Box napęd dwuzakresowy wcale nie jest jakimś „odkryciem Ameryki”

Od wielu lat podobne rozwiązania stosuje „wielcy gracze: na e-bikowym, europejskim rynku. 

Np. Horwacki Greyp zastosował czytnik linii papilarnych, jako „stacyjka” do odblokowywania pełnych osiągów w trybie „off-road.

My również przygotowujemy się do rozbudowy wyposażenia elektronicznego budowanych przez nas e-bików o czytniki linii papilarnych.  Jednak ze względu podwyższenie ceny końcowej roweru, będą one stosowane tylko w rowerach Carpatia, E- Expedition Off-Road FAT, czyli z „półki cenowej” powyżej 15 tyś złotych.

E-Expedition HEXAGON Box jest z założenia rowerem względnie tanim.  A z pewnością najtańszym na świecie wśród rowerów o zasięgach powyżej 150km). Staramy się więc nie wprowadzać do jego konfiguracji komponentów, mogących „sztucznie” podnieść jego ceny.

Stacyjka przełączania trybów w dwusystemowym / dwuzakresowym napędzie roweru elektrycznego

Rozwiązanie stosowane przez nas: klasyczna stacyjka – bez kluczyka, rower ma osiągi i konfigurację umożliwiające użytkowanie go w ruchu na drogach publicznych.

Przejdź dalej - "linkownia".