JAKI ROWER BAZOWY WYBRAĆ DO KONWERSJI.
walory użytkowe po konwersji.
1. Jaki rower bazowy wybrać ?.
W pierwszym rozdziale przedstawimy Wam różnice w rowerach bazowych różnego typu, oczywiście pod kątem przydatności pod wykonanie konwersji.
JAKI ROWER BAZOWY.

„Król jest tylko jeden…”

Bidonowa typowo turystyczna z silnikiem wolnoobrotowym, czy lekka „codzienna” z szybkim napędem? Odpowiedź na to pytanie jest kluczowa przed podjęciem decyzji o zakupie.
2. Jaki typ konwersji wybrać
Idąc krok dalej przez proces decyzyjny, będziecie mieli możliwość zebrania informacji który typ konwersji jest dla Was najodpowiedniejszy.
Wachlarz możliwości jest olbrzymi!
JAKI TYP KONWERSJI?
3. Jaki typ silnika ?.
Kwestia, którą mało kto bierze pod uwagę. Nie dotyczy to wstępnej decyzji: „silnik w kole, czy centralny”, bo wiedza o różnicach walorów użytkowych tych dwóch głównych typów napędów jest dosyć powszednia. W rozdziale tym bardziej skupimy się na samych rodzajach silników: porównanie stałych i przekładniowych i różnych typów uzwojeń.
JAKI TYP SILNIKA?

„Przekładniówka”, czy stały? Na zdjęciu mała przekładniówka 1500 Wat, typowy silnik do FATów.

W rowerach typowo wyprawowych liczy się każdy detal odpowiedzialny za wygodę rowerzysty.
4. Zmiana konfiguracji roweru bazowego.
Opowiemy jak w rowerach bazowych modyfikujemy konfigurację w celu poprawy wygody rowerzysty, oraz oczywiście bezpieczeństwa użytkowania roweru po konwersji.
ZMIANA KONFIGURACJI ROWERU BAZOWEGO
5. Zmiana konfiguracji napędu.
Wielu z Was ciekawi, czy po jakimś czasie użytkowania roweru, można zmodyfikować jego wyposażenia odpowiedzialne za napęd, tak by zmienić jego osiągi.
ZMIANA KONFIGURACJI NAPĘDU

Podczas konwersji analizujemy między innymi wydajność układu hamulcowego.

Baterie budowane przez nas można wielokrotnie naprawiać, np. wymieniać uszkodzone ogniwa, w przypadku tanich baterii importowanych, jest to niemożliwe.
6. Jaka jest trwałość / żywotność baterii.
Bateria w większości przypadków stanowi 30-50% wartości całej konwersji, więc nie jesteśmy zaskoczeni, że interesuje Was, jak długo bateria „pożyje”
JAKA JEST TRWAŁOŚĆ BATERII.