KONWERSJE ROWERÓW NA ELEKTRYCZNE

 Zanim do nas trafiliście, mieliście już pewnie do czynienia z pojęciem ” Konwersja”, mimo to, postaramy się Wam wyczerpująco opisać to zjawisko:

  Konwersja roweru „analogowego” na elektryczny ( analogowego – praktyce oznacza to tradycyjny rower nie elektryczny, z takim pojęciem również możecie się spotkać, ), to nic innego niż przeróbka roweru polegająca na zamontowaniu w nim komponentów zmieniających rower w e-bika.

 I w tym miejscu prostota  opisu tego coraz popularniejszego zjawiska się kończy..

 Dlaczego zapytacie… przecież wystarczy zestaw części, porcja jakiejś-tam wiedzy technicznej, i pozostaje już tylko „zapakować” części w ramę i e-bike gotowy…

 Jednak gdy przystąpicie do działania, lub przynajmniej podejmiecie taką próbę, szybko okażę się że ilość wariantów konwersji, rodzajów silników, układów napędów, parametrów baterii i różnorodność komponentów elektronicznych, w konfrontacji z koniecznością prawidłowego dobrania wszystkiego do konkretnego modelu i egzemplarza roweru już przeogromna…

 Doświadczenie każdego z nas już nas nauczyło, że gdy  grę wchodzi zbyt wiele pytań na jakie trzeba znaleźć odpowiedzi, okazuje się że efekt finalny czegoś stworzonego na podstawie informacji zebranych w sposób przypadkowy i z wielu niesprawdzonych źródeł, może nas bardzo rozczarować.

  W dziedzinie konwersji widać to na przykładzie choćby grup dyskusyjnych na FB, gdzie padają setki pytać o to jak dobrać komponenty do siebie, jakiej pojemności ma być bateria…itd… i zabawa trwa w najlepsze.. Osoby bez żadnego doświadczenia otrzymują ” porady” od tych znawców, którzy już tam coś gdzieś przeczytali, albo nawet już im się udało zbudować jeden rower..

 To jakimi porażkami się to najczęściej kończy, widać jasno w ofertach sprzedaży rowerów konwersyjnych, często z minimalnymi przebiegami..

Co za tym stoi?  Uświadomienie sobie przez „twórcę” zbudowanego e-bika, że coś jednak poszło nie tak, jak powinno… a by się o tym przekonać, wystarczy konfrontacja założeń teoretycznych projektu z praktycznie uzyskanymi efektami, i do tego wystarczy kilka przejażdżek…

  • bateria „odcina” mając jeszcze 1/3 energii
  •  czujnik pas raz działa…kilka razy nie..
  • 60km zasięgu?? a przecież …
  • silnik wydaje dziwne dźwięki
  • spaliła się ładowarka/sterownik/wyświetlacz
  • itd…itd…itd…

Przejdźmy jednak do głównego celu naszego „spotkania”

 Skoro do nas trafiłeś, oznacza to że przynajmniej wstępnie jesteś zainteresowany powierzeniem nam wykonania konwersji Twojego roweru na elektryczny.

Jakie masz możliwości:

  • wykorzystanie swojego roweru jako baza.  I to jest bardzo często wykorzystywany wariant.  Na przykład po  zakupie nowego roweru, poprzedni pozostaje „na wszelki wypadek”, albo sentyment nie pozwala go sprzedać za niewielką cenę… Z drugiej strony od dawna dojrzewa ochota na spróbowanie ” o co chodzi z tymi elektrykami, że tak się świat nimi zachwycił”, jednak zakup gotowca za kilkanaście tysięcy ( lub więcej) nie wygląda rozsądnie w świetle swoich możliwości finansowych czy po prostu przekonania, czy e-bike jest dla aż tak ważny… Tak powstały jedne z najszopszych naszych rowerów konwersyjnych wyprawowych, jak np nasz absolutny ulubieniec – biało zielony bitwin, którego wartość przed konwesją  oscylowała w szalonym zakresie 300-400zł. Po konwersji poczciwiec „przelatał” już tysiące kilometrów po całej Polsce, a ci z Was, którzy zapoznając się naszą ofertą, mieli okazję spróbować jazdy tym rowerem, przekonali się że liczy się to jak e-bike zostanie zbudowany i z użyciem jakich komponentów, a nie jak drogi i markowy bedzie rower bazowy.

Inny wariant:

  • zakup specjalnie do tego celu nowego roweru bazowego. I to też ma swój sens, pod warunkiem, że zakup ten będzie z nami konsultowany, lub po prostu idąc na skróty – zaufacie nam, i zakupicie rower z asortymentu, który wybraliśmy, już za Was analizując z konwersyjnego punktu widzenia, przydatność każdego proponowanego modelu czy wręcz nawet egzemplarza roweru Dlaczego jest to ważne? Rzecz w tym, żebyście nie przeinwestowali zakupu, wybierając model roweru np z wyposażeniem, które będzie w kolizji z osprzętem elektrycznym czy mechanicznym napęd, bo to oznacza wyższe i podwójne koszty. Wybierając rower z bardzo rozbydowanym napędem ( np z przełożeniami w systemie 1*11 itp), musicie się liczyć z tem, że bardzo kosztowne elementy tego napędu będą musiały zostać zastąpionymi innymi, dużo prostszymi, więc dwukrotnie poniesiecie koszty: po pierwsze płacąc więcej za rower bazowy, ” no bo w końcu jak już tyle inwestuję w konwersję, to lepiej kupie droższy/lepszy rower bazowy”.  A to tak nie działa… Często tak przeinwestowany rower wymaga nie tylko wymiany całej grupy napędowej ( łańcuch, przerzutki, przednie zębatki wraz z układem korbowym, całej tylnej kasety), ale też osprzętu na kierownicy, i okazuje się że z roweru bazowego, kupionego np za 4500, do kosza lądują części za 2500, i trzeba w ich miejsce kupic inne, prostsze, za np 800 zł …  Jeśli zapoznacie się z wybranymi przez nas modelami rowerów oferowanymi w zakładce ” rowery”, zobaczycie że tylko w sporadycznych przypadkach cena rowerów bazowych osiąga poziom 3 tyś złotych.

   Zapraszamy do zapoznania się z naszą ofertą, przygotowaną na bazie najbardziej popularnych w Polsce modeli rowerów.

  Dla ułatwienia poruszania się w zawartości oferty, podzieliliśmy ją na działy: dziecięce / młodzieżowe/ miejskie / trekkingowe/ crossowe/ górskie/ FATy.

  Jeśli zaproponowane przez nas modele nie trafiają w Twój gust czy przyzwyczajenia, chętnie rozszerzymy ofertę o zasugerowany przez Ciebie model roweru analogowego, dowolnego producenta.

  Oferta nie uwzględnia asortymentu kolorystycznego rowerów bazowych, to każdorazowo uzgadniamy z zamawiającym, sprawdzając dostępność danego modelu pod wzgledem koloru i rozmiaru.

  Czas oczekiwania na gotowy rower to 2-3 tygodni, jednak przy kumulacjach zamówień, może się wydłużyć.