FULL SUSPENSION
KONWERSJE SKRZYNKOWE Z PEŁNYM LAKIEROWANIEM
FULL SUSENSION
KONWERSJE SKRZYNKOWE UPROSZCZONE
FULL SUSPENSION
KONWERSJE SKRZYNKOWE "3D"
FULL SUSPENSION
KONWERSJE SKRZYNKOWE SPECJALISTYCZNE
Previous
Next

KONWERSJE FULL SUSPENSION

INFORMACJE OGÓLNE: 

   Z powodu olbrzymiego zainteresowania  konwersjami rowerów z pełnym zawieszenie, postanowiliśmy poświęcić im osobną podstronę.

  Standardem w tych konwersjach jest pełne lakierowanie skrzynki i wszystkich innych obudów wchodzących w składy wyposażenia : obudowy sterowników, lokalizatorów/alarmów, złączek silnika. 

   W bardzo mocna obciążanych konstrukcjach skrzynki wykonywane są tak, by ich montaż nie wymagała wiercenia jakichkolwiek otworów w ramach.

Realizacja zamówień / projektów.

   Dostępność rowerów bazowych pod konwersje jest dużo niższa niż w przypadku rowerów hardtail`owych. Niestety, w praktyce oznacza to niewielką szansą na powtarzalność projektu. 
Wiąże się to z koniecznością każdorazowego opracowania projektu skrzynki praktycznie od zera.  Nietrudno się domyślić, że pociąga to za sobą więcej czasu i nakładu pracy na jego przygotowanie.  

  Z powyższych powodów, ceny konwersji full suspension są wyższe od teoretycznie podobnych konwersji skrzynkowych stosowanych  w zwykłych rowerach.

Możliwości / osiągi:

  Decydując się na konwersję „fulla”, liczcie się z sporymi ograniczeniami co do możliwości wbudowania dużych baterii.   

 Niejednokrotnie na pierwszy rzut oka wydaje się że bateria wejdzie całkiem sensowna, ale po uwzględnieniu zakresu ruchu wahacza przestrzeń pod baterię znacząco się kurczy.

 Również w dziedzinie doboru silników trzeba brać sporą poprawkę na możliwości. Najchętniej takie konwersje wykonujemy z użyciem lekkich silników przekładniowych.

 Przekłada się to na zdecydowanie mniejsze obciążenie mechaniki amortyzacji.  Full`e po konwersji są z „natury” lżejsze od swych sztywnych braci, więc w praktyce zmniejszenie mocy silnika ( do 800W) nie oznacza rezygnacji z sensownej dynamiki jazdy. 

  Dobrze dobrane komponenty napędu + bateria wykonana na bazie ogniw renomowanych marek, pozwalają nawet w przypadku rowerów z pełnym zawieszeniem osiągać przebiegi na jednym ładowaniu rzędu 150-180km. 

Najczęściej jednak celujemy w zasięgi rzędu 80 -100km

Rockrider elektryczny konwersja skrzynkowa 1500 Wat

ROWERY BAZOWE:

   Szukając roweru roweru bazowego pod konwersję, skoncentrujcie się na modelach z amortyzatorem jak najbardziej „przyklejonym” do ramy – w sposób oczywisty wpływa to na dostępną przestrzeń pod zabudowę skrzynki baterii.

Rozmiar:  O ile w przypadku rowerów z ramami sztywnymi zawsze namawiamy klientów, by wybierali rozmiar mniejszy, niż do jazdy ” analogowej”, to w przypadku rowerów full suspension już to ma mniejszy sens.  Zmniejszenie rozmiaru z np „L” na „M” może bowiem przełożyć się na tak znaczne zmniejszenie się przestrzeni do zabudowy baterii, że jej pojemność będzie mniejsza nawet o 1/3.

  Stan techniczny: Zdecydowanie unikajcie rowerów wymęczonych „downhill`owo”!. Wbrew pozorom sporo osób kupuje „fulle” do zwykłej jazdy w łagodnym terenie chcąc korzystać z komfortu i bezpieczeństwa jakie oferują.  Szukajcie rowerów, których sprzedaż oferują takie osoby – ryzyko że ramy będą zmęczone mechanicznie będzie dużo mniejsze. Również stan zawieszenia w tym przypadku będzie satysfakcjonujący.

EWENTUALNE ZMIANY:

   W przypadku potrzeby przeniesienia zestawu napędowego do innego roweru, skrzynka pasuje tylko na ten sam, konkretny model i wielkość ramy.
  Oczywiście  przeniesienia zestawu na inny model roweru jest możliwe, jednak wiąże się to z koniecznością  wykonania nowej skrzynki.

WYBÓR ROWERU BAZOWEGO:

Wielkość i pojemność baterii jest bezpośrednio zależna od wielkości ramy ( przedniego trójkąta).

   Wybierając model roweru bazowego, należy dokładnie przeanalizować czy akurat ten wytypowany będzie najlepszym rozwiązaniem. W wielu przypadkach drobne szczegóły techniczne mają decydujące znaczenie.  Najlepszym rozwiązaniem jest skonsultowanie z nami wyboru  roweru bazowego. Pozwala to uniknąć potencjalnego  rozczarowania finalnie zbudowanym e-bikiem, lub niepotrzebnych dodatkowych wydatków, np  na całkowitą wymianę osprzętu roweru z powodu konfliktu montażowego z komponentami napędu elektrycznego.

Rockrider elektryczny konwersja skrzynkowa 1500 Wat

Zalety:   

  • Żaden inny typ roweru górskiego nie zapewnia takiego komfortu i bezpieczeństwa przy użytkowaniu w trudnym terenie, jak rowery z pełnym zawieszeniem. 
  • Doskonałe właściwości jezdne.
  • Bardzo wysokie bezpieczeństwo w extremalnych sytuacjach – skuteczność hamulców, tłumienie nierówności itd.
  • Mała masa całkowita
  • Unikalny i piękny desing.

Wady:

  • Wysoki poziom inwestycji – zarówna zakup roweru bazowego jak i konwersja są znacznie droższe od rowerów z sztywną ramą.
  • Ograniczona przestrzeń pod zabudowę baterii i innych komponentów.  
  • Bardzo skomplikowane naprawy zawieszenia.
  • Trudny serwis bieżący.
  • Utrudniony demontaż tylnego koła w rowerach z osią przelotową.
  • Znacznie dłuższy czas wykonania konwersji.

Uwaga: Każdy budowany przez nas rower,  czy realizowaną konwersję,  wyposażamy w stacyjkę blokującą mocy i prędkość do określonych w przepisach dopuszczających użytkowanie rowerów elektrycznych na drogach publicznych.  Zabezpiecza to przed przypadkowym eksploatowaniem roweru w sposób niezgodny z przepisami. 

Do odblokowania trybów dedykowanych do jazdy terenowej poza drogami publicznymi, konieczne jest w takim przypadku odblokowanie stacyjki kluczykiem.

  Każdy użytkownik na własną odpowiedzialność podejmuje decyzję od odblokowaniu pełnych parametrów technicznych.

Wyświetlacz KT-LCD3 instrukcja.

Konwersja skrzynkowa PEŁNA 3D. 350/800 W. Giant Trance 1

Przykład bardzo wyjątkowej konwersji roweru z pełnym zawieszeniem.  Użytkownikowi zależało na małej masie całkowitej roweru, zastosowaliśmy więc niewielki silnik przekładniowy.  Instalacja oczywiście o napięciu 48 vol.  Rower cechuje się świetną dynamiką oraz zdolnością do jazdy w górzystym terenie – podczas testów jeździliśmy nim na torze downhil`owym „pod prąd”, czyli pod górę – doskonale sobie radził nawet z sterowaniem samą manetką.

Konwersja skrzynkowa 3D. 800 Wat. Specialized.

….

Konwersja skrzynkowa prosta. Silnik 1500 W Stały . Rockrider.

Konwersja skrzynkowa PEŁNA 3D . Silnik 1500 W Stały . KROSS MOON