FAT BIKE
Napędy 800 - 5000 Wat
FAT BIKE
Konwersje skrzynkowe i bidonowe
FAT BIKE
Wersje turystyczne i wyprawowe
Previous
Next

KONWERSJE FAT BIKE

Opis ogólny:   

    Tę dziedzinę zdecydowaliśmy się opisać osobno. Są to tak wyjątkowe rowery, że zdecydowanie zasługują na indywidualne potraktowanie.

  W konwersjach i przy budowie od podstaw customowych FATów wykorzystuje się wszystkie wcześniej opisane warianty konwersji, baterii i rozwiązań typowo montażowych.   

    Oczekiwania użytkowników są skrajnie różne, od minimalistycznych design`ersko konwersji z napędem zapewniającym minimalne wspomaganie, po monstra z kilkoma-tysiącami Wat w kole, zdolne zastąpić ciągnik rolniczy przy pracach w polu..  To oczywiście tylko żart, ale pod względem możliwości tych rowerów, niewiele odbiegający od rzeczywistości.

  Konstrukcje FATów  i ich ramy są tak  równie zróżnicowane, jak rozwiązania w dziedzinie ich „elektyfikacji”,  więc by stworzyć dobry FAT E-bike, konieczne jest  uwzględnienie  bardzo dużo zmiennych, mających wpływ na dobór komponentów i konfigurację napędu.

  Jednak bez względu na sposób wykonania konwersji, FATy zawsze wygrywają pod względem radzenia sobie w trudnym terenie. Olbrzymie znaczenie ma tu zniesienie przez elektryczne wspomagania najważniejszej wady, jaką cechują się te rowery w wersjach analogowych – sporych oporów toczenia się  bardzo szerokich, najczęściej niskociśnieniowych opon. Z porządnym napędem, to po prostu nie ma znaczenia.

Zalety FATów:

  • Unikalny wygląd, naszym zdaniem doskonały..
  • Świetne właściwości jezdne w trudnym terenie. Nie bez powodu uważa się je za rowery do jazdy po piasku i śniegu.
  • Duży komfort jazdy, nawet na rowerach bez jakiejkolwiek mechanicznej amortyzacji ( szerokie, najczęściej niskociśnieniowe opony zapewniają doskonałą amortyzację)
  • Duże bezpieczeństwo przy jeździe w trudnych warunkach. Możliwość utraty kontroli na piasku, w koleinach, na mokrej trawie, w błocie, jest niewielka.
  • Odporność ogumienia na wszelkie uszkodzenia/przebicia.

Wady:

  • Dla części osób FATy są zbyt masywne optycznie.
  • Względnie głośna praca opon na twardych powierzchniach
  • Stosunkowo wysokie ceny opon i obręczy ( w razie uszkodzenia).

Uwaga: Każdy budowany przez nas rower,  czy realizowaną konwersję,  wyposażamy w stacyjkę blokującą moc i prędkość do określonych w przepisach dopuszczających użytkowanie rowerów elektrycznych na drogach publicznych.  Zabezpiecza to przed przypadkowym eksploatowaniem roweru w sposób niezgodny z przepisami. 

Do odblokowania trybów dedykowanych do jazdy terenowej poza drogami publicznymi, konieczne jest w takim przypadku odblokowanie stacyjki kluczykiem.

  Każdy użytkownik na własną odpowiedzialność podejmuje decyzję od odblokowaniu pełnych parametrów technicznych.

UWAGA: ZMIANY W KONFIGURACJI WŁASNEJ ROWERU!

Przy wszystkich przebudowach FATBIKE`ów zalecamy przeróbkę mechanizmu korbowego na jednoblatowy z zębatką 46T.

KONWERSJE BIDONOWE

Konwersje BIDONOWE rowerów typu FAT. Silnik przekładniowy 1500 Wat . Bateria bidonowa.

Dedykowane do użytkowania w normalnych warunkach. użytkowania codziennego, turystyki itd.

KONWERSJE SKRZYNKOWE

Konwersje SKRZYNKOWE rowerów typu FAT. Silnik przekładniowy 1500 Wat .

Dedykowane do użytkowania w normalnych warunkach. użytkowania codziennego oraz turystyki długodystansowej.

Konwersje PEŁNOKORPUSOWE rowerów typu FAT. Silnik przekładniowy 1500 Wat.

Dedykowane do użytkowania w bardzo trudnych warunkach i terenie, oraz przy budowie rowerów typowo wyprawowych.

Konwersje PEŁNOKORPUSOWE rowerów typu FAT. Silnik Stały 1500 W

Dedykowane do użytkowania w bardzo trudnych warunkach i terenie, oraz przy budowie rowerów typowo wyprawowych. Silniki stałe ( bezprzekładniowe, są całkowicie bezserwisowe, jednak montaż i demontaż koła z takim silnikiem jest utrudniony).i

Konwersje PEŁNOKORPUSOWE rowerów typu FAT. Silnik Stały 3000 W 3kTurbo.

Dedykowane do użytkowania w SKRAJNIE TRUDNYCH WARUNKACH i terenie, oraz przy budowie rowerów typowo wyprawowych. Silniki stałe ( bezprzekładniowe, są całkowicie bezserwisowe, jednak montaż i demontaż koła z takim silnikiem jest utrudniony).
UWAGA: Użytkowanie roweru, nawet z tak spory zapasem bezpieczeństwa, jak FATy, wymaga sporego doświadczenia, zwłaszcza przy jeździe typowo terenowej - rower ma charakterystykę dynamiki zbliżoną do motocykla krosowego o pojemności 125cm.

Ceny dodatkowych elementów, które należy uwzględnić.

MATERIAŁ Z TESTÓW FAT`a 3000 WAT W TRUDNYM TERENIE.

Dla wszystkich, którzy jeszcze nie mieli przyjemności użutkować FATBIKE`ów, publikujemy materiał  z testów w bardzo trudnym terenie. 

 Rower testowy był wyposażony w silnika 3kTurbo ( wysterowany na 2250 Wat). 

 Przyśpieszenia i ogólna dynamika napędu robi mocne wrażenie. 

Wysterowanie znacznie poniżej mocy maxymalnej przekłada się na olbrzymią rezerwę zdolności oddawania ciepła przez uzwojenie silnika.

  Jazdy testowe trwały około godziny – silnik praktycznie przez większość czasu obciążany był maksymalnie, mimo to ( upalny dzień), temperatura silnika nawet przez krótką chwilę nie przekroczyła połowy dopuszczalnego poziomu.

FAT BIKE PEŁNOKORPUSOWY 3000 WAT

FAT BIKE SKRZYNKOWY 1500 WAT

FAT BIKE SKRZYNKOWY 1500 WAT