Konwersje rowerów na elektryczne.
Miejskie 350 - 800 Wat
Konwersje rowerów na elektryczne.
MTB 1500 - 3000 Wat
Full Suspension
800 - 1500 Wat
PEŁNOKORPUSOWE ROWERY WYPRAWOWE
800 - 3000 Wat
Previous
Next

KONWERSJE ROWERÓW NA ELEKTRYCZNE

 Konwersje rowerów na elektryczne to już bardzo znana dziedzina.   Pewnie zanim do nas trafiliście, mieliście już do czynienia z tym pojęciem.

Mimo to, postaramy się Wam wyczerpująco opisać to zjawisko:

  Konwersja roweru „analogowego” na elektryczny.  Analogowego, w  praktyce oznacza to tradycyjny rower nie elektryczny, z takim pojęciem również możecie się spotkać).

     Konwersja, to nic innego niż przeróbka roweru polegająca na zamontowaniu w nim komponentów zmieniających rower w e-bika.

 I w tym miejscu prostota  opisu tego coraz popularniejszego zjawiska się kończy..

 Dlaczego zapytacie… przecież wystarczy zestaw części, porcja jakiejś-tam wiedzy technicznej, i pozostaje już tylko „zapakować” części w ramę i e-bike gotowy…

 Jednak gdy przystąpicie do działania, lub przynajmniej podejmiecie taką próbę, czeka was spora niespodzianka…

Szybko okażę się że ilość wariantów konwersji, rodzajów silników, układów napędów, parametrów baterii i różnorodność komponentów elektronicznych jest ogromna.

Rowery elektryczne miejskie.

Dodajcie do tego  konieczność prawidłowego dobrania wszystkiego do konkretnego modelu i egzemplarza roweru..

Nie zawsze sukces...

Rower elektryczny turystyczny

 Doświadczenie każdego z nas już nas nauczyło, że gdy  grę wchodzi zbyt wiele pytań na jakie trzeba znaleźć odpowiedzi, efekt finalny może nas rozczarować. 

  Dzieje się tak, gdy po raz pierwszy, buduje się coś nowego, na bazie przypadkowo zebranych informacji.

  W dziedzinie konwersji widać to na przykładzie choćby grup dyskusyjnych na FB.  Padają tam  setki pytań o to jak dobrać komponenty do siebie, jakiej pojemności ma być bateria…itd…     Niestety, często osoby bez żadnego doświadczenia otrzymują ” porady” od tych znawców, którzy już tam coś gdzieś przeczytali.

Jakimi porażkami się to najczęściej kończy, widać jasno w ofertach sprzedaży rowerów konwersyjnych, często z minimalnymi przebiegami..

Co za tym stoi?  Uświadomienie sobie przez „twórcę” zbudowanego e-bika, że coś jednak poszło nie tak, jak powinno…

  Aby  się o tym przekonać, wystarczy konfrontacja założeń teoretycznych projektu z praktycznie uzyskanymi efektami, i do tego wystarczy kilka przejażdżek…

  • bateria „odcina” mając jeszcze 1/3 energii
  •  czujnik pas raz działa…kilka razy nie..
  • 60km zasięgu?? a przecież …
  • silnik wydaje dziwne dźwięki
  • spaliła się ładowarka/sterownik/wyświetlacz
  • itd…itd…itd…

Do rzeczy...

Przejdźmy jednak do głównego celu naszego „spotkania”

 Skoro do nas trafiłeś, oznacza to że przynajmniej wstępnie jesteś zainteresowany powierzeniem nam wykonania konwersji Twojego roweru na elektryczny.

Jakie masz możliwości:

  • wykorzystanie swojego roweru jako baza,  i to jest bardzo często wykorzystywany wariant.  Na przykład po  zakupie nowego roweru, poprzedni pozostaje „na wszelki wypadek”, albo sentyment nie pozwala go sprzedać za niewielką cenę… Z drugiej strony od dawna dojrzewa ochota na spróbowanie, „o co chodzi z tymi elektrykami”, że tak się świat nimi zachwycił. Chcecie spróbować, jednak zakup gotowca za kilkanaście tysięcy ( lub więcej) nie wygląda rozsądnie w świetle  możliwości finansowych. Możecie też po prostu mieć na tyle zdrowego rozsądku,  by potrafić ocenić stosunek  korzyści kontra koszty.    

   Tak powstały jedne z najlepszych naszych rowerów konwersyjnych wyprawowych.  Świetnym tego przykładem jest nasz absolutny ulubieniec – biało zielony bitwin. Jego  wartość przed konwersją  oscylowała w szalonym zakresie 300-400zł.  Po konwersji poczciwiec „przelatał” już tysiące kilometrów po całej Polsce.  Ci z was, którzy zapoznając się naszą ofertą, mieli okazję spróbować jazdy tym rowerem, przekonali się że liczy się to jak e-bike zostanie zbudowany i z użyciem jakich komponentów, a nie jak drogi i markowy będzie rower bazowy.

Jakie alternatywy

Inny wariant:

  • zakup specjalnie do tego celu nowego roweru bazowego. I to zdecydowanie też ma swój sens, pod warunkiem, że zakup ten będzie z nami konsultowany. 

Możecie też pójść na skróty – zaufać naszemu doświadczeniu, i zakupić rower z modeli, które wybraliśmy. 

 Przeanalizowaliśmy już za Was (z konwersyjnego punktu widzenia) przydatność każdego proponowanego przez nas modelu.  Rzecz w tym, żebyście nie przeinwestowali zakupu, wybierając model roweru np z wyposażeniem, które będzie w kolizji z osprzętem elektrycznym czy mechanicznym napęd, bo to oznacza wyższe i podwójne koszty. 

  Wybierając rower z bardzo rozbudowanym napędem ( np z przełożeniami w systemie 1*11 itp), musicie się liczyć z tym, że bardzo kosztowne elementy tego napędu będą musiały zostać zastąpionymi innymi, dużo prostszymi. Co to oznacza?  Że dwukrotnie poniesiecie koszty: po pierwsze płacąc więcej za rower bazowy, ” no bo w końcu jak już tyle inwestuję w konwersję, to lepiej kupię droższy/lepszy rower bazowy”. 

To niestety tak nie działa…

  Często tak przeinwestowany rower wymaga nie tylko wymiany całej grupy napędowej ( łańcuch, przerzutki, przednie zębatki wraz z układem korbowym, całej tylnej kasety), ale też osprzętu na kierownicy Finalnie okazuje się, że z roweru bazowego, kupionego np za 4500, do kosza lądują części za 2500, i trzeba w ich miejsce kupić inne, prostsze, za np 800 zł …  Jeśli zapoznacie się z wybranymi przez nas modelami rowerów oferowanymi w zakładce ” rowery”, zobaczycie że tylko w sporadycznych przypadkach cena rowerów bazowych przekracza poziom 3 tyś złotych.

Król jest tylko jeden...no powiedzmy że dwóch..

   Zapraszamy do zapoznania się z naszą ofertą, przygotowaną na bazie najbardziej popularnych w Polsce modeli rowerów.

  Dla ułatwienia poruszania się w zawartości oferty, podzieliliśmy ją na działy: dziecięce / młodzieżowe/ miejskie / trekkingowe/ crossowe/ górskie/ FATy.

  Jeśli zaproponowane przez nas modele nie trafiają w Twój gust czy przyzwyczajenia, chętnie rozszerzymy ofertę o zasugerowany przez Ciebie model roweru analogowego, dowolnego producenta.

  Oferta nie uwzględnia asortymentu kolorystycznego rowerów bazowych, to każdorazowo uzgadniamy z zamawiającym, sprawdzając dostępność danego modelu pod wzgledem koloru i rozmiaru.

  Czas oczekiwania na gotowy wykonany w technice pełnokorpusowej,   to 4-8 tygodni, jednak przy kumulacjach zamówień, może się wydłużyć. Rowery w technice konwersji bidonowej budujemy do 2 tygoni. Skrzynkowe 2-4 tygodni.