ROWER WYPRAWOWY DUŻEJ MOCY
Silnik 3000 Wat.
Click Here
ROWER WYPRAWOWY DUŻEJ MOCY
V-max 50km/h - zasięg około 250km.
Click Here
Previous
Next

SPRZEDANY !!! ROWER WYPRAWOWY DUŻEJ MOCY

"Wyprawówka" do zadań specjalnych.

  Wystawiamy na sprzedaż naszą flagową wyprawówkę do zadań wybitnie specjalnych.

  Charakterystyka roweru ( geometria+konstrukcja+napęd) jest nakierowana na użytkowanie w trudnym terenie, szybkie pokonywanie stromych podjazdów z bardzo dużym obciążeniem, i uzyskiwaniem dużych prędkości średnich na trasach mieszanych.

  Geometria roweru jest typowo MTB, jednak mamy do niego dwa sety kierownic, niska – prosta do jazdy w bardzo trudnym terenie, i drugi set wysokiej kierownicy, do użytkowania na trasach o lekkim charakterze ( szosa/ szybkie szutry/użytkowanie codzienne). 

Elektryczny rower wyprawowy 3000Wat

 Charakterystyka mocnego roweru wyprawowego do poruszania się z dużym obciążeniem w trudnym terenie, musi gwarantować wysoką sterowność w pełnym zakresie prędkości, stąd dobór znacznie mniejszych rowerów niż w przypadku rowerów turystycznych.

Dlaczego przeznaczenie wyprawowe.

Nie wtajemniczeni, lub początkujący użytkownicy rowerów typowo wyprawowych może nie znają zasad podziału typów rowerów pod kątem przeznaczenia, dla nich przygotowaliśmy wydaje nam się, wyczerpujący artykuł o charakterystykach rożnych wariantów rowerów wyprawowych i turystycznych.

Wyprawowy vs. turystyczny.

Konstrukcja roweru.

  Rower został zbudowany w technologii pełnokorpusowej, z „body” zalaminowanym na stałe z bardzo wytrzymałą ramą Kross Hexagon. Body jest całkowicie kompozytowe ( laminat epoksydowo-szklany). Body połączone z solidną ramą, tworzy konstrukcję skorupowo-ramową ( rozwiązanie typowo lotnicze stosowane do budowy lekkich struktur o wysokiej sztywności i wytrzymałości, jak przestrzenne kadłuby samolotów).

  Podwyższoną sztywność konstrukcji czyje się zwłaszcza podczas szybkiej jazdy w trudnym terenie – rower prowadzi się skrajnie precyzyjnie.

 Jednak głównym atutem tego typu konstrukcji, jest przeniesienie znacznej części obciążeń z ramy, na kompozytowe body, co praktycznie wyklucza możliwość  jej uszkodzenia mechanicznego ( pękanie w newralgicznych węzłach konstrukcyjnych).

 Koła 26cali w połączeniu z sztywną konstrukcją ” nadwozia” dają poczucie pełnego panowania nad rowerem w każdych warunkach.

 Użytkowanie roweru z napędem takiej mocy wymaga pewnej wprawy…

Osiągi roweru

  Moc: 

Zastosowany silnik to kultowa wręcz jednostka Mxus 3kTurbo. Dla nieznających „tematu” – oznaczenie 3kTurbo oznacza że silnik ma moc znamionową 3000 Wat, jednak moc maksymalna jaką może generować ten silnik wynosi 5000 Wat. Moce tego rzędu nie są potrzebne w konfiguracjach typowo wyprawowych, więc konfigurując rowery tego typu, wysterowujemy napęd na 2250 Wat.  

 Dlaczego znacznie poniżej mocy maksymalnej?

  Ze względu właśnie na wyprawowy charakter rowerów, gdzie najważniejsza jest całkowita bezawaryjność napędu.  Nie są też do przewidzenia warunki, w jakich będą rowery użytkowane ( np pod bardzo dużym obciążeniem w warunkach górskich, na dodatek z bardzo dużymi dziennymi przebiegami), dlatego by wykluczyć osiąganie przez silnik temperatury mogącej wpływać na jego żywotność, praktykuje się zredukowanie mocy, do wartości, przy której temperatura uzwojenia zawsze ( bez względu na sposób użytkowania) pozostaje na bezpiecznym dla silnika poziomie.   W praktyce oznacza to bezawaryjne ( i bezserwisowe) przebiegi liczone w dziesiątkach tysięcy kilometrów.   Dodatkowo, w tym egzemplarzu, już na początku eksloatacji, zupełnie profilaktycznie wymieniliśmy łożyska silnika na najlepsze osiągalne na rynku (SKF).

Osiągi ciąg dalszy.

  Zasięg.

Parametr wzbudzający najwięcej kontrowersji przy analizie osiągów każdego roweru elektrycznego.  O tym, jak „płynna” i elastyczna jest to wartość liczbowa, mają pojęcie tylko użytkownicy rowerów elektrycznych dużej mocy.

 Informacja dla początkujących: gdyby zużycie energii przez rower elektryczny porównać do zużycia paliwa przez samochód, to spalałby on np 3 litry przy jeździe skrajnie ekonomicznej, i np 60 litrów, przy bezkompromisowym  wykorzystywaniu jego pełnych osiągów… robi wrażenie ? 

 Dlaczego zużycie energii ma tak olbrzymi rozrzut ? Ze względu na bezkompromisowe i natychmiastowe generowanie mocy przez napęd elektryczny.

Więcej o tym w osobnym artykuje:

Link.

 Tutaj tylko rzeczowe informacje dotyczące tego konkretnego egzemplarza. 

 Najdłuższe trasy, jakie było realizowane na tym rowerze sięgały około 13okm.  Jak rowery wypadał na nich energetycznie? Np trasę znad jeziora Nyskiego, praktycznie cała prowadzona polnymi drogami, bez jakiegokolwiek oszczędzania energii, a nawet wręcz przeciwnie ( na ostatnich 30 km próbowałem na siłę rozładować baterię), pokonał mając na mecie jeszcze około 30% rezerwy energii w baterii.  

  Nigdy rower nie był testowany na dłuższych trasach, ale szacujemy jego użytkowy zasięg na około 200km w średnich warunkach terenowych, około 300km przy maksymalnym oszczędzaniu energii na trasach lekkich pod względem warunków terenowych, i 120-150km przy bardzo dużym obciążeniu w skrajnie trudnych warunkach terenowych.

 kluczowa na trasach powyżej 100km jest wygodna pozycja rowerzysty.

  Dobrze skonfigurowany rower wyprawowy pozwala przyjąć pozycję stojącą z zachowaniem pełnej sterowalności roweru.

Specyfikacja, czyli co na pokładzie.

 Konfiguracja napędu:

 1.  Silnik Mxus 3kTurbo, moc znamionowa 3000 Wat, maxymalna 5000 Wat.
 2. Sterownik – czysty sinus ( idealnie płynna i cicha praca napędu), 45 Amper 48 volt.
 3. Wyświetlacz kolorowy LCD-8.
 4. Bateria na ogniwach Samsung 29E, około 15 cykli zliczeniowych, idealnie zbalansowana. Układ baterii 13S10P, pojemność 29 Ah.
 5. Zabudowa wodoodporna i wodoszczelna.
 6. Dwie kierownice w zestawie.
 7. Ładowarka 3.5 A

 Konfiguracja roweru:

 1.  Rama Kross Hexagon.
 2. Koła 26 cali.
 3. Ogumienie 26 / 2.35 ( nowe)
 4. Hamulce tarczowe nowe, mechaniczne, przy sprzedaży, na życzenie mogą zostać wymienione na nowe hydrauliczne.
 5. Dwie kierownice (wysoka i niska), do niskiej dodatkowy mostek przedłużany regulowany.
 6. Dodatkowa belka nośna na kierownicę.
 7. Amortyzator przedni po serwisie, na życzenie może być wymieniony na nowy, wzmacniany, olejowo-sprężynowy z blokadą na kierownicy.
 8. Możliwość przelakierowania na inny kolor.
 9. Dodatkowow, w cenie, na życzenie nowego użytkownika, zostaną zamontowane nowe błotniki.

Przebieg roweru to około 3000km, co przy napędach tego typu, i konstrukcjach pełnokorpusowych oznacza stan praktycznie NOWY.

Konfiguracja z niską kierownicą.

Konfiguracja z niską kierownicą.