Skrzynki do klasycznych MTB
Skrzynki do każdego typu rowerów.
Skrzynki baterii do "Fulli"
Skrzynki do każdego typu rowerów.
Zestawy Skrzynek baterii + sterowników.
Skrzynki do każdego typu rowerów.
Previous
Next

Projektowanie skrzynek baterii & druk 3D.

drukarka

Komunikat!

DRODZY POTENCJALNI KLIENCI :   Zanim wpadniecie na pomysł samodzielnego opracowania projektu skrzynki baterii, czy jakiegokolwiek innego komponentu do wykorzystania w e-bike, i przesłanie nam gotowego pliku STL  ( że niby szybciej / taniej/ sprytniej/ sprawdzę się w roli konstruktora / itp).

To tak nie działa….

W praktyce, 9/10 przesłanych do nas „gotowych” projektów,  zawiera poważne błędy.

Dlaczego prawidłowe opracowanie projektu 3D na potrzeby druku nie jest takie proste, jak się wydaje?

 • programy ogólnodostępne do projektowania 3D, jak np. BLENDER, nie są programami inżynieryjnymi ! To programy do modelowania bryłowego na potrzeby animacji, gier itp. To że finalny „produkt” – projekt, przygotowany w takim projekcie wygląda świetnie po jego wyrenderowaniu, absolutnie o niczym nie świadczy. Po prosty programy te posiadają tak doskonałe narzędzie renderujące, że z nawet bardzo prostych brył generują grafiki o jakości bliskiej fotorealistycznej. „Maszyna” renderująca działa jak magiczny filtr zamontowany na obiekty aparatu fotograficznego: fotografujemy z grubsza ociosany siekierą  kawał drewna, a na zdjęciu uzyskujemy rzeźbę typu” Venus z Milo”, i to z piękną wakacyjną opalenizną Miss Venus..  Porównanie może trochę przerysowana, ale oddaje różnicę pomiędzy programami typowo inzynieryjnymi, jak SolidWorsk czy CAD, a programami typy Blender.
 •  

  Druk 3D skrzynek baterii do rowerów elektrycznych   wniósł do dziedzin konwersji i  budowy elektrycznych rowerów customowych olbrzymi postęp.

   Dzięki tej ultranowoczesnej technologii rowery budowane jako jednostkowe, niczym nie odbiegają funkcjonalnością, estetyką i poziomem technicznym rowerom produkowanym wielkoseryjnie.    Wręcz przy połączeniu z dużym doświadczeniem projektanta, nawet  znacznie przewyższają pod wieloma względami rowery ” fabryczne”.

Skrzynka do Ghost Kato Universal - hardtail.

Skrzynka baterii do Ghost Essential – Skrzynka główna dwukomorowa + dodatkowa obudowa na złączki wiązek.

Skrzynka baterii do Hexagon 5. korpus/zespół koszy + amortyzatory/pokrywy wewnętrzne pakietu/pokrywy zewnętrzne skrzynki.

Personalizacja.

  Użytkownikom ceniących sobie unikalność, indywidulanie opracowane projekty dają możliwość skrajnego  spersonalizowania designu roweru.  Personalizację  na poziomie, o całe lata świetlne wyższym, niż np. przez ozdobienie roweru wykonanymi na zamówienie naklejkami.

Projektowa część prac

Skrzynka baterii do Ghost FS Full Suspension – idealne dopasowanie do przekrojów profili ramy gwarantuje pewne i trwałe mocowanie skrzynki.

Skrzynka baterii do Ghost FS full suspension

Projektowanie 3D skrzynek baterii do rowerów elektrycznych i innych obudów do konwersji

.. Zanim jednak drukarki rozpoczną swą mozolną pracę, musi powstać dokładne opracowanie projektowe wielu składowych  skrzynki: 

 • korpusu
 • układu koszy nośnych
 • systemu zamykania
 • pokryw
 • uszczelek  itd, 

  To wszystko oczywiście z uwzględnieniem kształtu ramy, włącznie z przekrojami rur profili.  

  To bardzo czasochłonny proces, przymierzając się więc do zamówienia u nas jakiegokolwiek komponentu wykonywanego w technologii druku 3D, uwzględnij rezerwę czasu. 

   Zaprojektowanie skomplikowanej skrzynki do roweru typu full suspension, w systemie ” skrzynka w skrzynce”, może zająć nawet dwa – trzy tygodnie.

  Nie dotyczy to wykonania elementów do modeli rowerów, do których posiadamy gotowe opracowanie, a ich „baza” ciągle rośnie. Do końca  2022 roku planujemy opracować projekty skrzynek do większości popularnych modeli „full” występujących na Polskim rynku rowerowym. Obecnie pracujemy nad modelami z stajni Ghost.  Posiadamy już w bazie około 20 gotowych modeli skrzynek, które możecie nabyć praktycznie ” od ręki”, do końca roku podwoimy ich ilość.

Skrzynki baterii do rowerów elektrycznych.

Co możemy wam zaoferować

Podstawy szyn baterii bidonowych- Kross Hexagon 2021/22 ( w ofercie do wszystkich modeli Kross/Ghost/Romet)

Co oferujemy:

 Pierwszą grupą komponentów do customowych e-bików, oraz konwersji, jest baza gotowych części do najpopularniejszych modeli rowerów bazowych występujących w Polsce, a docelowo w całej Europie.

 Reprezentatywnym produktem tej grupy są np

PODSTAWY STABILIZUJĄCE POD SZYNY BATERII BIDONOWYCH

Podstawy pod baterie bidonowe.

  Tylko u nas występują jako gotowe produkty. Są opracowane z bardzo dużą starannością. Wszystkie oferowane modele powstały jako komponenty, które zastosowaliśmy podczas konwersji, więc mamy pewność że pasują idealnie do ram.

 Jeśli w naszym asortymencie nie znajdziecie podstawy do swojego modelu roweru, możemy ją dla Was specjalnie zaprojektować, potrzebne są tylko przekroje profili rur i szablon ugięcia wzdłużnego. Pomożemy Wam zdalnie przygotować niezbędne nam szablony. 

Oczywiście niezbędna  jest  odrobina cierpliwości + twardy papier ( np kartka z bloku technicznego), nożyczki i scaner) wystarczy taki w zwykłej domowej drukarce.

 Mamy też dostęp do bardzo dużego stocku rowerów analogowych – ponad 100 egzemplarzy z których sami możemy zdjąć wymiary by wykonać dla Was podstawę – do modelu który Wy planujecie przekonwertować, a my posiadamy ten sam model u nas.

Materiały do produkcji skrzynek baterii.

Materiały do druku.

  Krąży wiele kontrowersyjnych opinii na temat trwałości elementów wytwarzanych na drukarkach 3D – rozwarstwianie się materiału, mała odporność na wysokie temperatury i wpływ warunków atmosferycznych.   Dotyczy to  zastosowania łatwych w druku materiałów typ PLA. Na drugim końcu skali są zjawiska pękania elementów na skutek dużego skurczu materiału, w przypadku ABS i innych materiałów o lepszych właściwościach fizyczno-mechanicznych.

 Jednak postęp w dziedzinie tworzyw przeznaczonych do druku elementów do zastosowań w bardzo wymagających warunkach pracy jest ogromny ! 

   Nowe materiały klasy IMPACT, z których wytwarzamy korpusy skrzynek, podstaw pod szyny bidonów i inne tego typu cechuje się wytrzymałością udarową około 8 krotnie większą niż  klasyczne materiały PLA, a nawet większą niż uznawane  dotychczas za jedne z najmocniejszych  – materiały ABS.

Bardzo popularne, nie bez powodu..

Podstawa szyny baterii bidonowej –  Ghost Essential.

Cena podstawy pod baterię bidonową to:

123 zł –  dla naszych klientów w ramach realizowanych przez nas konwersji

149 zł – poza konwersjami.

189 zł – w przypadku konieczności opracowania projektu.

 Podstawy zalecamy do stosowania w konwersjach rowerów eksploatowanych w trudnych warunkach terenowych.

 Zastosowanie podstawy stabilizujacej pod baterię ma olbrzymie znaczenie – siły boczne oddziałujące na ciężką baterię są bardzo duże, co grozi uszkodzeniem gwintów osadzonych w ramie roweru. 

 Oczywiście w razie wyrwania bocznego nitonakrętek osadzonych w ramie, poważnym uszkodzeniom mechanicznym  ulega też bateria.

Obudowa stacyjki. Pod wyświetlacz KT-LCD3

  Udostępniamy  też do otwartej sprzedaży elementy, które wprowadzamy przy budowie rowerów dla naszych klientów. 

    Sposób wykonywania konwersji ciągle ewoluuje stosownie do oczekiwań klientów i wymogów prawnych – na  zdjęciu korpus stacyjki do montażu pod wyświetlacz KT-LCD3.

 Od dłuższego czasu do wszystkich konwertowanych przez nas rowerów montujemy  stacyjki pozwalające konfigurować napędy jako dwusystemowe: tryb „drogowy”/off-road`owy. 

  Cena korpusu stacyjki ( kolor do wyboru) to:

 • 123 zł przy konwersji wykonywanej przez nas
 • 149 zł poza konwersjami.

Inne komponenty do konwersji.

Podstawa mocowania czujnika PAS – Giant Trance

  Na bieżąco w naszej ofercie gotowych komponentów przybywa drobnych elementów.

  Z  koniecznością ich wykonania  spotykamy się przy konwersjach bardziej zaawansowanych technicznie rowerów ( np full-suspension). 

 Dobrym przykładem tego są np. podstawy czujników PAS – na zdjęciu podstawa do Giant Trance. 

 Praktycznie nie istnieje inny sensowny sposób zamontowania czujnika w tym i podobnym modelu roweru.

Cena takich elementów oscyluje w zakresie 30-100 zł, zależnie do czasu potrzebnego na ich zaprojektowanie i wykonanie.

Rozmiar się liczy....

Przykład niewielkiej modyfikacji obrysu skrzynki baterii – Korpus skrzynki  baterii – Whyte 901 – pozwalający zrealizować druk w jednym cyklu.

 Jeśli rozmiar korpusu skrzynki przekracza wielkość pola roboczego drukarki, korpus musi  być wydrukowany z podziałem na dwie części i następnie sklejony.

 Na ceny elementów drukowanych spory wpływ ma ich wielkość.

 Mimo że dysponujemy drukarkami o sporych polach roboczych, jednak z pewnymi ograniczeniami i tak musimy się liczyć. 

 Na przykładzie z zdjęcia widać, jak niewielka zmiana projektu skrzynki może spowodować że wydruk jest możliwy do wykonania w jednym cyklu.

   Pole robocze drukarki, którą wykorzystujemy do drukowania korpusów skrzynek wynosi 450/450/470mm

  Aktualnie pracujemy nad projektem drukarki 3D wielkoformatowej, o polu roboczym 600/800.  Planujemy rozpoczęcie jej wykorzystywania od marca 2022.

Korpus skrzynki baterii– Indiana

Ceny korpusów skrzynek baterii -prostych ( tzn bez wcięć nachodzących na profile ram), grubość 90-110 mm:

 • mieszczące się w polu drukarki ( druk w jednym cyklu) – 500 do 800 zł; zależnie od czasu druku.
 • Wymagające drukowania dwuetapowego i klejenia – 650-1200  zł

Kalkulując koszt całej skrzynki należy jeszcze uwzględnić pokrywy:

 • płaskie, wycinane z arkuszy laminatu epoksydowo szklanego – 150 zł za jedną stronę
 • lub z materiału „Dibond” 50-100 zł / sztukę
 • 3D – drukowane. 200-300 zł / sztukę

Opracowanie projektu 150-250 zł zależnie od nakładu pracy.

  Dostępne kolory – z palety materiałów IMPACT, jednak rekomendujemy lakierowanie ochronne kompletnych skrzynek.

Lakierowanie skrzynek baterii i całych rowerów.

Skrzynka baterii Ghost Essential.

Staranne lakierowanie gwarantuje świetny efekt końcowy – Ghost Essential w konfiguracji turystycznej. Przykład skrzynki baterii typu „3D”.

  Lakierowanie to nie tylko kwestia podniesienia estetyki,  kluczowe jest dodatkowe zabezpieczenie struktury skrzynki przed wpływem warunków atmosferycznych – promieniowanie UV. kwaśne deszcze czy sól w okresie zimowym.  

  Inwestycja w konwersję skrzynkową nie jest mała, różnica w cenie pomiędzy skrzynkami „surowymi” a lakierowanymi nie jest aż tak znacząca, by rezygnować z lakierowania, które przekłada sie na rewelacyjny design końcowy całego roweru.

skrzynka baterii do roweru elektrycznego

Zwłaszcza w rowerach typu full suspension idealne wpasowanie i wklejenie skrzynki ma kolosalne znaczenie – wykonujemy takie montaże bez wiercenia jakichkolwiek dodatkowych otworów w ramach.

  Planując lakierowanie w własnym zakresie, pamiętajcie że nie jest to tylko zakupu lakieru i „psiknięcia” skrzynki… 90 % powodzenia tej niełatwej operacji zależy od właściwego przygotowania lakierniczego skrzynki.

  Lakierowanie finalne poprzedza nałożenie i obróbka trzech różnych  podkładów, a wcześniej  kilka cykli szpachlowania. 

 Sumarycznie, nie jest to operacja którą można łatwo i skutecznie zrealizować w amatorskich warunkach.

  Tym bardziej że  technologia obróbki tworzyw z których są wykonywane skrzynki znacząco różni się od standardów stosowanych w lakiernictwie klasycznym – samochodowym.  Odmienne są również niektóre z stosowanych materiałów, no podkłady.

Kompletne skrzynki baterii - zewnętrzne

Zewnątrzna skrzynka baterii do rowerów hardtail. korpus/zespół koszy + amortyzatory/pokrywa zewnętrzna skrzynki/ płyty wypełnienia boków.  Skrzynka jednokomorowa – sterownik w górnej części.

Skrzynka baterii do Mustang

Skrzynki baterii przeznaczone do bezpośredniego montażu w ramach  rowerów MTB, trekkingowych, krossowych i miejskich.

  Dzięki unikalnemu designowi nasze skrzynki baterii poprawiają postrzeganie rowerów po konwersjach „skrzynkowych”.

 Wielu naszych klientów oczekiwało od nas tworzenia konfiguracji z bateriami znacznie większymi niż bidonowe, a jednocześnie konwersje pełno-korpusowe były dla nich zbyt kosztowne.

Tak zrodził się pomysł odświeżenia designu skrzynek.

   Konstrukcja skrzynek baterii zapewnia 100% ochrony pakietu przed wpływem niekorzystnych warunków pogodowych – pokrywy posiadają specjalne uszczelki.

Kompletna skrzynka baterii tego typu:

 • korpus 500 zł ( druk w jednym cyklu.
 • Wymagające drukowania dwuetapowego i klejenia – 650-750 zł
 • zespoły koszy – 100 – 200 zł za cały zestaw ( dwie połowy)
 • pokrywy 150-250 zł / sztukę
 • płyty wypełnienia pokryw 60-150zł / sztuka
 • ewentualnie obudowa wewnętrzna pakietu ( system skrzynka w skrzynce 400-650 zł

Opracowanie projektu:  200-350 zł zależnie od nakładu pracy.

Kompletne skrzynki baterii - wewnętrzne.

Wewnętrzna Obudowa baterii do zabudowy pełnokorpusowej. korpus/zespół koszy + amortyzatory/pokrywa zewnętrzna skrzynki/ płyty wypełnienia boków ( na zdjęciu zdemontowane)

 Skrzynki baterii – WEWNĘTRZNE, czyli montowane w pełnych korpusach, lub w zewnętrznych skrzynkach montowanych w ramach. 

 Zastępują „opakowanie” z rękawa termokurczliwego. Nie jest też w większości przypadków zabezpieczanie pakietu preszpanem. 

Obudowy te doskonale zabezpieczają pakiety przed uszkodzeniami mechanicznymi wynikającymi z nacisku ogniw na elementy ramy czy innych komponentów w skrzynce. 

 Nowatorski jest sposób zamocowania zespołów koszy.

Są one zawieszone na elastomerowych elementach pochłaniających drgania i udary mechaniczne.

  Znacząco zmniejsza to ryzyko osłabiania połączeń elektrycznych ogniw, i likwiduje prawdopodobieństwo powstawania uszkodzeń mechanicznych całej baterii.

 Kompletna obudowa tego typy to wydatek rzędu 300-450 zł + zespoły koszy – 100 – 200 zł za cały zestaw ( dwie połowy)

Bezpieczeństwo pakietów baterii

Obudowa baterii podwójnej- do skrzynki w systemie szybkiej wymiany baterii. korpus/zespół koszy + amortyzatory/pokrywa.

 Kolosalną korzyścią z stosowania obudów pakietów zamiast klasycznego zabezpieczania ich rękawem termokurczliwym, jest umożliwienie łatwego dostępu do pakietu w celach serwisowych czy naprawy baterii.

 W kilka minut, odkręcając kilka śrub uzyskuje się dostęp do zgrzewów ogniw i połączeń przewodów BMS.

  Każdy kto choć raz był zmuszony „rozpakowywać” baterię z powodu oderwanego jednego przewodu balansera, z pewnością doceni ten walor obudów rozbieralnych.

  Przeznaczone do skrzynek baterii w rowerach „full”, mogą być przygotowane do systemu szybkiej wymiany – w obudowie i skrzynce zamontowane jest złącze XT90.

   Połączenie odbywa się samoczynnie przy wsunięciu baterii do korpusu skrzynki.

Zespół koszy 156 ogniw 18650. Do obudów pakietów stosowanych w zabudowach skrzynkowych i pełno-korpusowych.

Zintegrowane zespoły koszy ogniw:      Cena gotowego zespołu jest zbliżona do sumarycznej ceny koszyków modułowych, z których składanych jest większość budowanych customowo baterii. Wykorzystanie gotowego zespołu pozwala zaoszczędzić czas i wysiłek jaki trzeba włożyć w złożenie koszy z modułowych elementów.

  Przy stosowaniu wraz z naszymi obudowami baterii konstrukcję można wykonać w rekomendowany przez nas sposób – z zawieszeniem pakietu na elastomerowych elementach amortyzujących.

  Mamy w ofercie gotowe zespoły dla najpopularniejszych układów baterii: 13S10P, 13S12P, 16S10P itp, i ciągle rozszerzamy bazę „gotowców”.

Projektujemy też oczywiście układy pod indywidualne projekty.

Ceny zespołów koszy wahają się od:

kilkudziesięciu złotych do około 200zł

(przy indywidualnym opracowaniu układu do bardzo dużych baterii.)

Z najwyższej półki

Pokrywa boczna skrzynki – Kross Trance.

Skrzynki do rowerów FULL-SUSPENSION: Z powodu ograniczonej przestrzeni pod montaż skrzynki, dużych obciążeń mechanicznych (specyfika użytkowania tych rowerów) właściwe skonstruowanie skrzynki na baterię do tych rowerów stanowi spore wyzwanie, dlatego ilość firm które je wykonuje jest bardzo mała.

Produkcja jednostkowa daje możliwość personalizacji stylu skrzynki.

 Wypełnienie bocznych pokryw może być wykonane jako płaskie lub z wzorem uzyskanym w druku.

 Pokrywy boczne są przykręcane  śrubami nierdzewnymi ( walcowe), lub aluminiowymi koloryzowanymi.

Dzielony korpus skrzynki – Giant Trance.

Korpusy skrzynek baterii najczęściej projektuje się modelując obrys tak, by korpus częściowo obejmował ramę.   Zwiększa to sztywność i wytrzymałość całej skrzynki, ale przede wszystkim pozwala zwiększyć obrys montażowy pokryw, wyprowadzając otwory pod śruby poza światło trójkąta ramy. W praktyce oznacza to kilkanaście ogniw więcej.

  W projektach przebudowy rowerów „full” najczęściej boczne pokrywy są wykonywane również w technologii druku – rowery same w sobie mają ciekawy design – starannie zaprojektowana skrzynka wpływa korzystnie na ogólny wygląd roweru.

Projekt to połowa sukcesu

  Na przykładzie tego korpusu skrzynki możecie zobaczyć jak precyzyjnie może i powinien być on dopasowany do ramy.

  Jego osadzenie w ramie nie wymaga przykręcania.  Wpasowanie bez-luzowe eliminuje konieczność wiercenia otworów w  ramie pod osadzenie nitonakrętek, do których przykręca się korpusy skrzynek.

   W rowerach mniej obciążanych podczas eksploatacji dodatkowe otwory w ramie nie mają dużego znaczenia, w rowerach „full” każde osłabienie ramy mogło by się bardzo przykro zemścić…

   Dostępna spora baza kolorów materiałów pozwala dobrać kolor skrzynki ( często jest dwukolorowa) do oryginalnego designu roweru, oczywiście najbardziej wymagającym klientom oferujemy opcję pełnego lakierowania skrzynek.

  Mamy swoją zasadę, której konsekwentnie się trzymamy – rower po konwersji powinien wyglądać lepiej niż przed…

Optymalizacja przestrzeni wewnętrznej skrzynek baterii do rowerów elektycznych.

Bateria 13S6P 950Wh – Giant Trance.

  Precyzyjnie zwymiarowana rama + dokładnie opracowany projekt pozwalają zoptymalizować wykorzystanie przestrzeni wewnątrz skrzynki – każde dodatkowe ogniwo baterii to kolejne kilometry zasięgu.

 Pliki wszystkich indywidualnie opracowywanych projektów są przez nas przechowywane bezterminowo, więc w razie uszkodzenia mechanicznego skrzynki, możemy praktycznie od ręki dorobić każdy jej element – np boczną pokrywę.

 Przystępując do projektowania korpusu skrzynki oczywiście uwzględniamy geometrię ruchy zawieszenia.

  Jest to konieczne –  nawet w przypadku uszkodzenia amortyzatora  i całkowitego opadnięcia zawieszenia, nie dochodzi  do kolizji wahacza z korpusem skrzynki.

 Gdy tylko jest to technicznie możliwe, BMS pozostawiamy z dostępem do okablowania balansera, co pozwala na łatwą i szybką diagnostykę baterii, nawet w warunkach „polowych”.

Montaż pokryw

  Pokrywy boczne skrzynki mocowane są na śruby z łbem walcowym – nierdzewne, lub na życzenie – aluminiowe koloryzowane. Główki śrub są wpuszczone w pokrywy, dzięki czemu nie ma ryzyka zahaczania o nie odzieżą, czy skaleczenia się w razie poważnej wywrotki…

  Oczywiście cała krzynka baterii jest wodoszczelna – budowane przez nas rowery możecie bez obaw nawet myć na myjniach samochodowych.

  Konstrukcja skrzynki jest tak opracowana by był zachowany dostęp do zaworu powietrznego amortyzatora i pokrętła regulacji.

Skrzynki baterii pod pakiety pojedyncze i podwójne

Skrzynka w układzie podwójnym – Kross Moon 1

Skrzynki mogą być wykonane pod pakiety pojedyncze i podwójne – im mniejsza rama, tym bardziej wskazane jest wykonania skrzynki pod  baterię podwójną.  

Dla przykładu – w rowerze Giant Trance zmieściło się 78 ogniw ( 13S6P) w układzie pojedynczym – skrzynka ma grubość około 100mm.

  Porównywalnej klasy rower Kross Moon ma „ciaśniej” skonstruowaną ramę, przez co w układzie pojedynczym zmieściło by się tylko  46 ogniw.   

   Zdecydowanie nie zapewniłoby to sensownych parametrów użytkowych.  Zastosowaliśmy więc baterię w układzie podwójnym – 91 ogniw 13S7P.

Skrzynki pod wyposażenie elektroniczne

Obudowa sterownika 17A – Giant Trance

 Kolejnym problemem z jakim się spotykają wykonawcy konwersji rowerów ” full”, są trudności z dopasowaniem ogólno dostępnych obudów sterowników.

   Rowery tego typu najczęściej mają finezyjne przekroje profili ramy, co uniemożliwia zamontowanie obudów dedykowanych do montażu rowerów  z ramą rurową.

 Teoretycznie każdy rower ma kawałek względnie prostej rury w konstrukcji ramy (na przykład  rura podsiodłowa),  jednak w rowerach z pełnym zawieszeniem, najczęściej nie ma możliwości zamontowania na niej sterownika ( z powodu kolizji z elementami wahacza lub kołem).

Posiadamy gotowe modele obudowy sterowników  do rowerów Giant, Kross i Ghost.

Do innych modeli, jeśli przekażecie nam graficznie przekroje profili w Waszym rowerze,  zaprojektujemy skrzynkę do Waszego roweru.

Cena obudów : 270 – 650 zł

Podsumowanie - wykaz szacunkowych cen komponentów wykonywanych w technologii druku 3d:

Najbardziej interesującą Was dziedziną są skrzynki, więc od tego rozpoczniemy:

 • Ceny korpusów skrzynek baterii – „proste” ( tzn bez wcięć nachodzących na profile ram), grubość 90-110 mm:
  • mieszczące się w polu drukarki ( druk w jednym cyklu) – 500 do 800  zł, zależnie od czasu druku.
  • Wymagające drukowania dwuetapowego i klejenia – 750 do 1200 zł

  Kalkulując koszt całej skrzynki należy jeszcze uwzględnić pokrywy:

  • płaskie, wycinane z arkuszy laminatu epoksydowo szklanego – 150 zł za jedną stronę
  • 3D – drukowane. 200-300 zł / sztukę

W sumie :   750 – 1800 zł 

 • Kompletna skrzynka baterii  zewnętrzna,  typu – PEŁNE 3D
  • korpus 500-800 zł
  • zespoły koszy – 100 – 200 zł za cały zestaw ( dwie połowy)
  • pokrywy 150-250 zł / sztukę
  • płyty wypełnienia pokryw 60-150zł / sztuka
  • ewentualnie obudowa wewnętrzna pakietu ( system skrzynka w skrzynce 400-650 zł

W sumie :   950 – 2000 zł 

 • Kompletna obudowa wewnętrzna baterii ( pakietu)
  • korpus : 300-450 zł
  • zespoły koszy : 100 – 200 zł

  Kalkulując całej obudowy należy jeszcze uwzględnić wypełnienia pokryw:

  • płaskie, wycinane z arkuszy laminatu epoksydowo szklanego – 50-100 zł
  • W sumie :   500 – 850 zł 
 • Podstawy szyn baterii bidonowych : 123 – 189 zł
 • Obudowa stacyjki : 123 zł ( bez stacyjki)
 • Obudowa stacyjki z wkładem stacyjki i przewodem –  180 zł
 • Skrzynki baterii  do rowerów elektrycznych typu „full”,  kompletne, pod baterie  w formie tradycyjnej ( pakiet w koszuli termokurczliwej) : 1000-1500 zł
 • Skrzynki baterii do rowerów elektrycznych typu „full” z dodatkową, wewnętrzną obudową pakietu : 1500-2000 zł
 • Skrzynki baterii do rowerów elektrycznych typu „full” w systemie – skrzynka w skrzynce, z automatycznym podłączaniem baterii – 1800 – 2500.
 • Obudowy sterowników do rowerów elektrycznych typu „full”, do sterowników małych ( 17 Amper) : 270 zł
 • Obudowy sterowników średnich ( 30 Amper) : 350 – 450 zł
 • Obudowy sterowników dużych ( 45 Amper) : 500-650 zł