
KONWERSJE TORBOWE
Opis ogólny:
Konwersje z torbą na baterię. Stosujemy je głównie w konfiguracjach z silnikami do 1500 Wat.
W tej wersji konwersji bateria jest umieszczana w specjalnie zaprojektowanej i uszytej torbie z bardzo mocnego i nieprzemakalnego materiału ( głównie kordura), mocowanej w przednim trójkącie ramy.
Jest rozwiązaniem pośrednim pomiędzy bidonową a skrzynkową.
Jeśli torba jest wykonana naprawdę fachowo z uwzględnieniem dużego zapasu wytrzymałości i trwałości może pomieścić baterię znacznie większą niż bidonowa. Wytrzymałość materiału jest jednak ograniczona,
więc nie ma co liczyć, że w torbie zmieści się bateria tej samej wielkości, jak te zabudowywane w skrzynce wykorzystując jej pełną objętość.


Rozwiązania techniczne:
Przy tej konwersji sterownik silnika jest montowany z specjalnej obudowie, w miejsce bidonu, lub jesli wchodzi w kolizję z torbą baterii, na rurę podsiodłową lub pod bagażnik.
Stosowana często w fabrycznie nowych rowerach, gdy użytkownik nie chce w żaden sposób ingerować w konstrukcję roweru – torba jest montowana poprzez paski wokół rur/profili ramy, i w każdej chwili może być zdemontowana, analogicznie jak bateria bidonowa, w celu naładowania poza miejscem przechodywania roweru, na czas transportu itd. Jednak demontaż i montaż wymaga już poświęcenia więcej czasu niż przy baterii bidonowej.
Zalety:
- Brak ingerencji w konstrukcję roweru .
- względna łatwość szybkiej wymiany baterii – można je wymontowywać do ładowania, na czas przewożenia roweru na bagażniku, czy nawet noszenia po schodach.
- możliwość użytkowania kilku baterii naprzemiennie
- Cały zestaw można łatwo przełożyć do innego roweru.
- Względnie niski koszt torby ( w porównaniu do skrzynki czy pełnego korpusu).


Wady:
- Pojemność baterii mniejsza niż w przypadku konwersji z skrzynka i pełnym korpusem.
- Ograniczona stabliność mocowania.
- Możliwość mechanicznego uszkodzenia baterii.
- Konieczność montażu sterownika w osobnej obudowie.
- Wycieranie się lakieru pod paskami mocującymi ( można zapobiec oklejając ramę folią ochronną w miejscach kontaktu z opaskami.
Uwaga: Każdy budowany przez nas rower, czy realizowaną konwersję, wyposażamy w stacyjkę blokującą mocy i prędkość do określonych w przepisach dopuszczających użytkowanie rowerów elektrycznych na drogach publicznych. Zabezpiecza to przed przypadkowym eksploatowaniem roweru w sposób niezgodny z przepisami.
Do odblokowania trybów dedykowanych do jazdy terenowej poza drogami publicznymi, konieczne jest w takim przypadku odblokowanie stacyjki kluczykiem.
Każdy użytkownik na własną odpowiedzialność podejmuje decyzję od odblokowaniu pełnych parametrów technicznych.
