KONWERSJE ON-LINE

Zastanawiacie się z pewnością, dlaczego posłużyliśmy się terminem ” KONWERSJE ON-LINE”…a nie – „zestawy do konwersji”.

  W sieci można znaleźć setki ofert zestawów do konwersji…króluje w tej dziedzinie oczywiście AliExpres.

 99.999%  takich ofert obejmuje zestawy części i komponentów, do zmontowania których  jest potrzeba spora wiedza warsztatowa, i to z wielu dziedzin. 

Nie wszyscy jednak posiadają znaczącą wiedzę z  zakresu budowy roweru i jego napraw/serwisu. Dodatkowo, przy wykonywaniu konwersji są potrzebne wiedza i umiejętności praktyczne w dziedzinie mechaniki i elektroniki.

   Takie zestawy zdecydowanie nie nadają się do samodzielnego montażu przez osoby które odpowiedniej wiedzy nie posiadają.

 Na dodatek,  zdobywanie takiej wiedzy na użytek jednorazowej „operacji”, nie jest im w rzeczywistości potrzebne, zwłaszcza że nauka miałaby się odbywać na własnych, kosztownych błędach.

 Za totalną „patologię handlową” można też uznać standard sprzedawania „zestawów” bez baterii.. ZESTAW – TO MA BYĆ ZESTAW, a nie trochę więcej niż połowa tego, co jest potrzebne do samodzielnego wykonania konwersji…

ZESTAWY DO KONWERSJI BY E-RAPTOR TROPHY

Nasz wariant:

    Z opisanych powyżej powodów zdecydowaliśmy się na stworzenie zupełnie nowego rozwiązania, pozwalającego naszym klientom  bezboleśnie przejść przez proces konwersji.

  Rozwiązanie opiera się wykonaniu po naszej stronie około 80% niezbędnej do wykonania  pracy.

Można więc śmiało przyjąć, że opracowany i promowany przez nas standard konwersji on-line, jest pośrednim sposobem pomiędzy zleceniem konwersji, a zakupem jednego z powszechnie dostępnych zestawów.

 Wykonanie konwersji tą nowatorską metodą pozwala uprościć proces montażu na  każdym jego etapie.

Eliminuje też konieczność gromadzenia dodatkowych materiałów, zwykle potrzebnych do wykonania konwersji na bazie komponentów nabywanych luzem lub w zestawach – dodatkowych przewodów, złączy, koszulek termokurczliwych i plecionych itd.

Zakup tych materiałów  w celu wykonania jednej, czy nawet dwóch konwersji, jest zwyczajnie nieopłacalny.

CUSTOMOWY CHARAKTER NASZYCH ZESTAWÓW

Dobór parametrów:

 Przygotowywane przez nas zestawy, (a właściwie już działające, kompletne „urządzenia” do napędu rowerów), nigdy nie są niemodyfikowalnym gotowcem- setem komponentów.

Nie zmienia to jednak faktu, że  staramy się na bieżąco rozbudowywać ofertę o wstępnie skonfigurowane SETy.

  Najczęściej jednak, zestaw konfigurujemy finalnie pod konkretne oczekiwania oraz model roweru.

  Poprzedza to rozmowa telefoniczna lub korespondencja, dzięki której poznajemy potrzeby wynikające z konkretnego zastosowania, do którego klient zamierza zbudować rower. 

  Tak powstają E-biki teoretycznie wykonane z zestawu, a w rzeczywistości dopasowane jak typowo customowo realizowane projekty.

Co musimy wiedzieć ? 

  • jakie dystanse planujesz pokonywać 
  • w jakim terenie będziesz się głównie poruszać
  • ogólny sposób wykorzystywania ( np dojazdy do pracy + okazjonalne wypady weekendowe z sakwami, czy może ultra długie trasy z pełnym ekwipunkiem turystycznym).
  • wagę rowerzysty
  • osobiste preferencje co do charakteru i dynamiki jazdy
  • konieczność synchronizacji osiągów z innym e-bikiem ( wspólne uprawianie turystyki.
  • i co tam jeszcze przyjdzie Wam do głowy, a co może być istotne.

  Dzięki tak obszernym informacjom, przygotujemy dla Was idealnie dopasowany napęd, włącznie z uwzględnieniem przyszłej ewentualnej rozbudowy.

Opis techniczny:

Czym w praktyce różnią się nasze zestawy od dostępnych na przykład w formie importu z odległej krainy słynącej z uprawy ryżu ?

  • Wszystkie stosowane przez nas komponenty pochodzą od polskich dystrybutorów, i są objęte normalną gwarancją.
  • Do budowy baterii stosujemy tylko i wyłącznie markowe ogniwa ! Sanyo/Samsung/ itp
  • Dobieramy parametry baterii tak, by obciążenie jej w rzeczywistych warunkach użytkowych nie skracało jej żywotności, to samo dotyczy dobieranych do nich ładowarek.  Jeśli podajemy szacowane zasięgi, to są to informacje oparte na naszych własnych doświadczeniach – zapraszamy do śledzenia naszych turystycznych fanpage na FB – wprowadzając jakiekolwiek nowe rozwiązania, poddajemy je testom w praktyce, i to na trasach rzędu nie setek, a tysięcy kilometrów.
  • CO NAJWAŻNIEJSZE – zestawy są wstępnie zmontowane do  poziomu umożliwiającego łatwy montaż przez praktycznie każdego,  kto potrafi utrzymać w ręce śrubokręt. 
  • Oczywiście nie zalecamy montażu w pokoju przed TV.. choć jest to wykonalne. O wiele odpowiedniejsze będzie pomieszczenie o bardziej technicznym charakterze- piwnica, strych, gdziekolwiek gdzie nic nie będzie Cię rozpraszać, dzieci podbierać części, a żona narzekać że robisz bałagan….

MATERIAŁY INSTUKTAŻOWE

   By montaż uczynić jeszcze łatwiejszym, wraz z gotowym do zamontowania zestawem, każdy klient otrzymuje dostęp do kilkunastu filmów instruktażowych na YT 

Oczywiście standardem jest też pełne wsparcie on-line przy montażu zestawu.

    Jeśli dysponujesz całym dniem czasu, wystarczy to na zmontowanie i uruchomienie e-bika.

Jeśli masz do dyspozycji tylko popołudnia, nastaw się na poświecenie dwóch wieczorów na ten cel.

To naprawdę realne – nam taki montaż zajmuje około 3 godzin.

  Na końcu strony znajdziecie panel dostępu do filmów.

Ogólnodostępne są jedynie materiały z demontażu roweru ( przygotowanie do konwersji), wraz z opisem sposobu wykonania zdjęć, które są nam niezbędne. Zdjęcia te  powinniście  do nas przesłać jako  pakiet informacji o konstrukcji roweru, do którem planujecie zamówić zestaw.

Dodatkowe zalety:

 Przy samodzielnym wykonaniu konwersji na bazie naszego zestawu odpada konieczność wysyłania do nas roweru, co w praktyce  wiąże się z koniecznością jego częściowego demontażu. Odpada też potrzeba zorganizowania dużego kartonu rowerowego, no i oczywiście dodatkowe koszty wysyłki roweru w obie strony.

  Ważne jest również to, że przy samodzielnym montażu, chcąc/nie chcąc,  zdobywa się widzę o tym jak e-bike jest zbudowany. Pozwala to już przy jego użytkowaniu samodzielnie dokonywać drobnych napraw, przeróbek, czy okresowych serwisów, bez każdorazowego ponoszenia  na ten cel wydatków. 

  Oczywiście zapraszamy też do skorzystania z naszej oferty na  kompleksowo realizowane konwersje w naszym warsztacie.

Stopień przygotowania zestawu:

 Każdy zestaw jest nie tylko przygotowany w 100%, czyli gotowe wiązki w estetycznych osłonach plecionych, oprawione wszelkie niezbędne wtyczki i gniazdka pasujące do siebie, ale otrzymujecie też  zaprogramowany sterownik już pod konkretny rower, a nawet oczekiwania klienta.

 Wprowadzamy  do sterownika wszelkie dane pozwalające od razu po zakończeniu montażu rozpocząć eksploatację roweru – średnicę koła, sposób odczytu danych z baterii o stopniu naładowania, stopień wspomagania z sterowaniem z czujnikach PAS, działanie manetki, sposób odczytu prędkości silnika, próbkowanie faz silnika, ustawienie początkowe PAS, i wiele wiele innych.

  Oczywiście, jeśli wprowadzone przez nas wstępnie ustawienia nie okażą się idealnie odpowiadać oczekiwaniom użytkownika, może on je samodzielnie, w kilka minut, zmienić z poziomu interfejsu wyświetlacza. 

Testy:

   Po przygotowaniu zestawu zostaje on uruchomiony i przetestowany.

Klient otrzymuje zdjęcia wyświetlacza z wskazaniami prędkości na każdym trybie wspomagania.  

  Wstępnie nie wprowadzamy ograniczenia prędkości, jest to jedno z prostszych ustawień na samym początku MENU  w oprogramowaniu, więc użytkownik może sam ograniczyć prędkość maksymalną wspomagania, tak by dostosować rower do swoich umiejętności i oczekiwań.

  Kluczową korzyścią nabywania dedykowanego pod konkretne zamówienie zestawu jest to, że nie ma ryzyka rozminięcia się pomiędzy oczekiwaniami a rzeczywistymi osiągami roweru, co się często zdarza  przy samodzielnych próbach konfigurowania komponentów napędu elektrycznego.

Legalność użytkowania:

   Od połowy 2021 roku wszystkie wykonywane przez nas zestawy i konwersje są dwuzakresowe- w praktyce oznacza to rozszerzenie konfiguracji o stacyjkę służącą do blokowania parametrów roweru do przepisowych.

  Rower bez kluczyka w stacyjce jest wspomagany do przepisowych 25km/h oraz ma odłączoną manetkę, włożenie kluczyka i oblokowanie stacyjki aktywuje tryb „offroad”, w którym żadne ograniczenia nie obowiązują. 

Dotychczas osobno doliczaliśmy wykonania modyfikacji pozwalającej użytkować rower dwusystemowo, na przełomie pod koniec stycznia 2022 po prostu doliczyliśmy to do cen zestawów i konwersji.

 Standardowo stacyjka jest montowana w obudowie sterownika, a opcjonalnie ( 123 zł ) w specjalnym, estetycznym korpusie montowanym pod wyświetlaczem LCD na kierownicy.

 

  Stacyjka:

 Standardowo stacyjka jest montowana w obudowie sterownika, a opcjonalnie ( 123 zł ) w specjalnym, estetycznym korpusie montowanym pod wyświetlaczem LCD na kierownicy.

 Przed koniecznością wkalkulowania w kosztorys zestawu wariantu stacyjki montowanej na wyświetlacz staną użytkownicy rowerów, w których ze względu na gabaryty ramy nie można zabudować obudowy sterownika w miejscu, które zapewnia wygodny dostęp do stacyjki, np przy montażu sterownika pod bagażnikiem roweru. 

 Podstawa stabilizująca pod szynę baterii:  Kolejny opcjonalny dodatek do zestawu. Jeśli planujesz użytkowanie roweru w trudnym terenie, gdzie często dochodzi do znacznych bocznych przeciążeń oddziałujących na ciężką baterię- zalecamy wzbogacenie zestawu od ten dodatek.

  Jako „gotowce” mamy w ofercie podstawy dopasowane do ram najpopularniejszych w Polsce modeli rowerów Kross, Romet i Ghost, do pozostałych projektujemy je pod konkretny model, jednak musicie nam przekazać szablony przekrojów i ugięcia rury dolnej przedniego trójkąta. Nie jest jakoś specjalnie skomplikowany zabieg. Wystarczy kartka z sztywnego papieru, nożyczki i skaner w domowej drukarce. Jeśli nie posiadacie scanera, też sobie z tym poradzimy, musisz się  tylko wyposażyć w arkusz tzw „papieru milimetrowego”, na którym jest nadrukowana siatka milimetrowa ( do kupienia w każdym sklepie papierniczym). Można też pobrać arkusz w formacie pdf do wydrukowania, jednak konieczne jest sprawdzenie poprawności skali – wystarczy dokładna linijka.

  Wkrótce na naszym kanale na YT przygotujemy tutorial jak przygotować niezbędne nam wzorniki przekrojów i jak nam je przekazać.

NARZĘDZIA NIEZBĘDNE DO MONTAŻU ZESTAWU

Narzędzia:

   Klientom, którzy nie posiadają własnych narzędzi, a nie chcą ich nabywać specjalnie w celu zamontowania napędu, oferujemy możliwość wypożyczenia pełnego kompletu na czas prac.

  Większość z nich stanowi standardowe wyposażenie nawet skromnego garażowego warsztatu, jednak może być konieczne użycie np nitownicy do nitonakrętek czy przystawki kątowej do wiertarki, a to już są rzadziej spotykane w amatorskich warunkach narzędzia.

 Ze względu na konieczność okresowej wymiany części narzędzi wypożyczanych do samodzielnego montażu, pobieramy za ich wypożyczenie kwotę 40 zł.   Narzędzia wysyłamy wraz z zestawem, zwrot – kurierem/poprzez paczkomat na koszt zamawiającego.

Narzędzia są wypożyczane na okres 7 dni.

Możliwości:

 Oferowane przez nas zestawy służą do wykonania każdego rodzaju konwersji, poza pełnokorpusową  – ten rodzaj przebudowy wymaga dobrze wyposażonego warsztatu  ( laminatownia  i lakiernia), wykonanie konwersji tego typu jest praktycznie niemożliwe w warunkach amatorskich.

  Przy przygotowaniu zestawu do wykonania konwersji skrzynkowej czy torbowej, musimy otrzymać szablon przedniego trójkąta ramy – wystarczy wycięty z grubego papieru, jego przygotowanie nie nastręczy nikomu trudności, a zapewni idealne dopasowanie skrzynki do ramy roweru.

„Przymiarka”

 Jedną z kluczowych kwestii, jaką należy zweryfikować rozpoczynając realizację pomysłu elektryfikacji swojego roweru, jest to, jakiego typu baterię będzie można w nim zainstalowac.

  Można próbować mierzyć miejsce pod baterię, ale pewniejszą metodą jest wydrukowanie w skali 1;1 szablonu baterii, i fizyczna przymiarka do ramy.

  Szablony do pobrania w formacie pdf znajdziecie w zakładce ” poradnik/do pobrania”.

ABSOLUTNA NOWOŚĆ !!

 Na sezon 2022 przygotowujemy zestawy „skrzynkowe” do najpopularniejszych modeli rowerów  (statystyki z realizowanych przez nas konwersji). Do gamy „gotowców” na pewno wejdą cieszące się dużą popularnością Hexagony, Ghosty z serii Essentiale, Romet Orkan itp.

 Będzie można nabyć zestaw już z wykonaną na wymiar skrzynką, taki wariant zestawów dotychczas był całkowicie nieosiągalny.

 Nawet gdy ktoś nabył dobrze przygotowany zestaw z myślą o wykonaniu konwersji skrzynkowej, i tak stawał przed koniecznością wykonania skrzynki własnym zakresie, co nie jest łatwe i mimo dużego nakładu pracy finalnie nie gwarantuje  uzyskanie satysfakcjonującego efektu wizualnego i użytkowego.  Wariant z zleceniem wykonania skrzynki też najczęściej oznacza wejście na bardzo wyboistą drogę „współpracy” z garażowymi firemkami, lub wręcz pół-amatorskimi próbami wykonania tych tak ważnych z technicznego punktu widzenia komponentów.

uwaga: ceny nieaktualne. Aktualizacja cennika wkrótce

1. ZESTAWY MIEJSKIE 350Wat

2. ZESTAWY BIDONOWE 1500Wat cross / trekking.

3. ZESTAWY z baterią w torbie. 1500Wat cross / trekking.

  Pierwszy film ( ” ..zanim zaczniemy..” ) ma ułatwić Wam przekazanie nam informacji, które są niezbędne do właściwego skonfigurowania zestawy, ale też posługujemy się nim gdy zbieramy informacji o rowerze, który ma zostać do nas wysłany w celu wykonania konwersji – pozwala dobrać komponenty, zanim jeszcze rower do nas fizycznie dotrze. 

  Drugi w kolejności z ogólnodostępnych filmów jest bardzo obszernym materiałem ( około 30 minut) z przygotowania roweru do samodzielnego montażu zestawu napędu. Dokładnie tak samo postępujemy przygotowując u nas rower do konwersji.

  Oprócz oczywistej roli, czyli pomocy Wam przy montażu zestawu, który zakupicie,  ma też pozwolić Wam wstępnie oszacować po jego zobaczeniu, czy w ogóle czujecie się na siłach podjąć to wyzwanie….

 

   Pozostałe materiały są dostępne tylko dla naszych klientów.  

W sumie jest 11 filmów o łącznym czasie około dwóch godzin.  Ta baza instruktażowa będzie ciągle rozbudowywana o materiały z opisem operacji, które nam zasygnalizujecie jako trudne dla Was. 

 Co jakiś czas, po każdej kolejnej zrealizowanej zdalnie konwersji, materiały są uzupełniane na podstawie Waszych pytań, jakie zadajcie podczas prac, tak by  „odświeżony” instruktaż był lepszy..

Uwaga!  

Już na tym etapie uczulamy Was, że materiału instruktażowego nie możecie traktować jako audio-booka. Narracja stanowi tylko niewielką część materiału, najważniejsze jest samo video, umieszczone w nim zdjęcia i tekstowe komentarze.

Kolejne odcinki :

  1. Montaż suportu i czujnika PAS
  2.  Tarczka czujnika PAS – montaż i ustawienie.
  3. Montaż koła z silnikiem, ten etap kończymy pierwszym testem napędu.
  4. Finalny montaż korb, łańcucha i przerzutek.
  5.  Przygotowanie i montaż blokad obrotu osi.
  6.  Zamontowanie podstawy baterii do ramy.
  7.  Zamontowanie elementów sterowania i wyświetlacza na kierownicy.
  8.  Układanie i mocowanie wiązek elektrycznych.
  9.  Podłączenie sterownika.
  10.  Zamocowanie obudowy sterownika.
  11. Ważne informacje o zabezpieczaniu baterii, praktycznym przygotowaniu się do ewentualnych napraw w terenie itp.