O NAS
PASJA...WIEDZA... DOŚWIADCZENIE...
Jesteśmy typową firmą rodziną. Pracujemy w trójkę. Oprócz zacięcia typowo technicznego, łączy nas olbrzymia pasja do wszystkich dziedzin, w których można wykorzystywać rowery.
Dodajcie do tego fascynację turystyką rowerową w każdej jej formie, i macie pełny obraz naszego zespołu.
Doświadczenia niezbędne do projektowania i budowy rowerów gromadzimy od ponad 30 lat.. Przewineliśmy się przez branżę lotniczą ( napędy i kompozyty), szkutniczą, meblarską, elektroniczną i jeszcze kilka innych.
Poza fizyczną realizacją projektów z bardzo wielu dziedzin, od 2004 roku mocno tkwimy w branży projektowej. Pracujemy w wszystkich środowiskach 3D.


początki...
A jak się zaczęła przygoda rowerowa, której owocem są narodziny konceptu TrophyRaptor ??
Pierwsze myśli o stworzeniu roweru typowo wyprawowego zrodziły się na Podlaskim Szlaku Bocianim.
Wybraliśmy się tam na tygodniową wyprawę.. 7 dni, ponad 500km.. Teoretycznie sama radość, ocierająca się o dziką rozkosz…
Aleeee….. Nie ma „rózy bez kolców” , a wypraw rowerowych bez słabych elementów. W tym przypadku, była to fatalna jakość nawierzchni dróg na sporych odcinkach.
Jechaliśmy na klasycznych crossach, oczywiście z fool sakwami itd. Niby Green Velo, ale „zderzyliśmy” się z nawierzchnią, po której jazda na względnie wąskich oponach napompowanych do wysokiego ciśnienia ( obciążenie) nawet nie ocierała się o przyjemność.
Piękne miejsca… Widoki jakie tylko podlasie może zafundować.. Puszcza Białowieska…a my wpatrzeni w szutr w poszukiwaniu bardziej płaskich miejsc..
Tak być nie może.
Do tego kumulujące się zmęczenie. Tydzień codziennej jazdy, bez specjalnie dobrego przygotowania sportowego, to jednak spory wysiłek, który z dnia na dzień się kumulował,
odbierając część frajdy z przygody…
Tak być nie może 2…
Nawet 200km dziennie…i tak kilka.. kilkanaście dni pod rząd ? Trudniej jest wytrwać na siodle, niż „wyjeździć” baterię w konfiguracjach długodystansowych.
Szersze siodło, porządna sztyca, szerokie niskociśnieniowe opony, solidne błotniki, mocne oświetlenie…na to wszystko można sobie pozwolić, gdy kwestia wagi schodzi na plan drugi, lub nawet dalszy.
Ponad 30km/h średniej prędkości na trasie w zróżnicowanym terenie, na dystansie 150km? Spróbujcie tego na „analogu”…
Sakwy dowolnej wielkości i ładowności, przyczepka z całym wyposażeniem biwakowym.. nie ma problemu – konfiguracje z silnikami 1500 Wat są całkowicie odporne na takie obciążenia.
Od tamtej wyprawy zbieraliśmy informacje i doświadczenia…aż przekuliśmy to w pierwszy projekt roweru wyprawowego.
Tak narodził się Raptor V 1.0.
A co było dalej ? Remonty zabytkowych rowerów, klasyczne konwersje, przekucie konceptu Raptor V 1.0 w powtarzalne przebudowy róznych MTB i Crossów do wypracowanego przez nas standardu ,
i ciągła praca nad nowymi, własnymi projektami.
DZIAŁANIE
ZACZYNAMY DZIAŁANIE...
Cel podstawowy:
Projektowanie i budowa niewielkich serii rowerów typowo wyprawowych, głównie w wersjach z napędem elektrycznym.
Cechy, na których się koncentrujemy:
– Wyśrubowane zasięgi rzędu 400 km, 200-450 km w rowerze „solo” i 350 –600 w konfiguracjach z przyczepami ( dodatkowe baterie wbudowane w podłogi przyczep).
– „zdolność bojowa” do poruszania się w bardzo zróżnicowanym, ciężkim terenie, ale z zachowaniem uniwersalności przekładającej się na dużą prędkość przy poruszaniu się po drogach o dobrej nawierzchni.
– COMFORT …i jeszcze raz C O M F O R T … 12 godzin w siodle? Przez kilka dni pod rząd ?? Po to jest między innymi mocny napęd i baterie o dużych pojemnościach, by nie martwić się wagą amortyzatorów czy siodełka..
ma być wygodnie, i nikt nas nie przekona, że powinno być inaczej. Idąc tym torem wypaczonego myślenia, mając np do wyboru opony 1.85 lub 2.0 cala.. zawsze wybierzemy 2.5… Niskociśnieniowe bezdętkowe oczywiście.
– Zdolność do holowania przyczep o sporej nośności, tak by móc zabrać ekwipunek niezbędny przy wielodniowych wyprawach.
– Wodoodporność. Tak.. „elektryki” wody się nie boją… Są takie, które nawet ją lubią.
– Konstrukcja umożliwiająca przygotowanie roweru do transportu lotniczego, jako bagaż sportowy.
WARSZTAT...
WARSZTAT TROPHY-RAPTORA
JAK POWSTAJA ROWERY & PRZYCZEPY DLA WAS
01
SPAWANIE W TECHNOLOGII TiG
Spawamy stopy aluminium i wszelkie stale nierdzewne – to z właśnie z nich powstają najtrwalsze ramy…
02
PRODUKCJA KOMPOZYTÓW
Laminaty epoxydowo-szklane i węglowe, klejenie aluminium. Technologie próżniowe.
03
LAKIERNIA
30 lat doświadczenia w trudnych technologiach lakierniczych.