Popularne rowery elektryczne
Dla NIEGO...
Popularne rowery elektryczne
Dla NIEJ
Popularne rowery elektryczne
Dla młodzieży
Popularne rowery elektryczne
Dla osób starszych
Popularne rowery elektryczne
Dla dzieci
Popularne rowery elektryczne
Rehabilitacyjne trójkołowe
Previous
Next

POPULARNE ROWERY ELEKTRYCZNE KONWERSYJNE

Alternatywy...

    Tworząc ofertę na gotowe rowery elektryczne, budowane na bazie najlepszych rowerów analogowych popularnych w Polsce marek,  chcemy dać Wam alternatywę…

   Tą alternatywą jest możliwość wyboru pomiędzy wykonaniem konwersji własnego roweru, (lub  zakupu w tym celu nowego), a zakupem roweru elektrycznego z sklepu.

  Niestety, decyzja o zakupie roweru „z półki sklepowej”,  wiąże się z wieloma negatywnymi skutkami..

   Trwałość i parametry użytkowe „sklepowych” rowerów elektrycznych pozostawiają bardzo wiele do życzenia. Niestety, stosunek jakość/osiągi/trwałość/cena, ciągle się pogarsza.

  Eksplozja popytu na rowery elektryczne uderzyła do głów marketingowcom i ekonomistom z koncernów rowerowych. Efektem tego są produkty z programowalną awaryjnością i niską żywotnością ogólną.

     Standardem stają  się awarie baterii na skutek rozbalansowania lub po prostu bardzo szybkiego wyeksploatowania.  Stoją za tym:

 • powszechne stosowanie ogniw bardzo niskiej jakości ( redukcja kosztów..)
 • minimalizacja pojemności baterii ( znów koszty), co skutkuje pracą baterii pod zbyt dużym obciążeniem prądowym.
Elektryczny rower dziecięcy

     Szukając oszczędności, do rowerów dla osób dorosłych, są standardowo montowane baterie mniejsze, niż my oferujemy w rowerach dla  9-cio latków…

 I nie mówimy tu o rowerach do jazdy miejskiej, a o takich, które są reklamowane jako turystyczne.

Kross Hexagon Elektryczny 6.0 1500 Wat

 Standardem w budowanych przez nas rowerach elektrycznych, jest bateria 1200 Wh.   3-krotnie większa niż w tanich „sklepowych” rowerach elektrycznych, i ponad 2-krotnie większa, niż w tych, których reklamowaną cechą, są duże baterie…

"Marketingowo-ekonomiczna" rzeczywistość...

   Pojemności rzędu 400-500 Wh przekładają się na konieczność codziennego , a nawet dwukrotnego ładowania w ciągu dnia.  Taki sposób eksploatacji baterii powoduje ich bardzo szybkie wyeksploatowanie, i konieczność zakupu nowej…

 Dodajcie do tego:

 • powszechne napędy centralne, dewastujące mechanizmy przeniesienia napędu ( łańcuch, zębatki przednie i tylne, przerzutki).
 • obciążanie zbyt małych baterii krytycznymi dla nich wartościami poboru prądu.

 

…i macie gotowy przepis na rower, który po okresie gwarancyjnym nadaje się  na śmietnik, lub do poważnego remontu.  Niestety,  przy konieczności stosowania bardzo kosztownych komponentów zamiennych,  często jest to ekonomicznie niezasadne.

  Zauważyliście że doskonała większość używanych rowerów na rynku wtórnym, to wiekowe, nawet 20-to letnie rowery holenderskie ? Wyjaśnienie jest proste – to były niezniszczalne maszyny  o prostej mechanice, czyli z silnikami w kole.

...to sporo wyjaśnia..

   Dlaczego obecnie koncerny jak ognia unikają produkowania e-bików o takiej konstrukcji ? To zdecydowanie nie leży w ich interesie..  Sprzedaż rowerów, które przez 20, i więcej lat, mogłyby być użytkowne.  Przechodząc z rąk do rąk kolejnych użytkowników, powodowałyby stopniowe wypełnianie rynku bezawaryjnym sprzętem.

  To nie tylko znacząco  ograniczałoby potencjał czerpania przychodów z sprzedaży części zamiennych, ale też hamowało sprzedaż nowych rowerów…

Coraz popularniejszą usługą realizowaną przez nasz serwis rowerów elektrycznych, jest całkowita wymiana wszystkich, lub prawie wszystkich komponentów wchodzących w skład napędów seryjnie produkowanych rowerów.

Elektryczny rower wyprawowy Carpatia

 ” Materiałem porównawczym”, są customowo budowane rowery do turystyki rowerowej długodystansowej, z bateriami o pojemnościach 1800 – 2500 Wh, zasięgach maksymalnych rzędu 250-450 km,  z napędami opartymi na bezobsługowych i bezawaryjnych silnikach w tylnym kole.

Rowery elektryczne ECOBIKE, LOVELEC, JOBOBIKE, gdy trafiają do nas do pierwszej naprawy po poważnej awarii, a dochodzi do nich  pewnie „przypadkiem” przeważnie  tuż po zakończeniu okresu gwarancyjnego, są w takim stanie, że jednymi rozwiązaniem jest odcięcie wiązki przy silniku, i wykonanie całej instalacji napędowej, włącznie z całą elektroniką – od podstaw.

W jeszcze gorszej sytuacji są „szczęśliwi” użytkownicy rowerów „marketowych” i tanich importowanych z Chin.  W tym przypadku do awarii unieruchamiających rower dochodzi nawet po kilku miesiącach użytkowania. Posiadacze takich „wynalazków”, zdesperowani brakiem możliwości wyegzekwowania skutecznej naprawy gwarancyjnej, lub jej bardzo długim czasem realizacji, zwracają się do nas o pomoc. Kończy się to  przeważnie kosztowną wymianą praktycznie całego napędu..

Rowery elektryczne konwersyjne.

Rower elektryczny konwersyjny Kross Hexagon

Nasz bardzo klasyczny produkt – rower elektryczny zbudowany na świetnej bazie – Kross Hexagon 6.0 ( model 2022). Napęd 1500 Wat, bateria 1200 Wh, v-max w trybie „off-road” – około 50km/h.

Przechodzimy na drugi koniec skali...

  Patologiczna, choć powszechna strategia koncernów rowerowych tworzy strefę, w którą my się wpasowujemy, budując rowery elektryczne łącząc dwie składowe:

 • pewne pod względem technicznym rowery analogowe. Od najprostszych, które można nabyć za 1000 zł, po najlepiej skonfigurowane modele o wielokrotnie wyższych cenach.
 • sprawdzone w praktyce, skrajnie niezawodne i trwałe zestawy napędowe wykorzystywane powszechnie w bardzo popularnych konwersjach.

  Finalnym produktem są e-biki o parametrach wielokrotnie przewyższających osiągane w „sklepowych” gotowcach.

  Zapewnienie zasięgów ponad 100km dzięki dużym bateriom zbudowanym na markowych ogniwach, to już połowa sukcesu.  Na drugą połowę składają się napędy praktycznie nie wymagające serwisowania.

Trwałość / żywotność napędów w rowerach konwersyjnych.

  Dodatkowym atutem oferowanych przez nas rozwiązań z napędami typu HUB,  jest znaczące ograniczenie zużycia napędu własnego roweru. 

  Przez „napęd własny” rozumiemy wszystko, co odpowiada za przeniesienie siły z pedałów na napędzane koło.   Szacunkowo po zamontowaniu napędu z silnikiem w tylnym kole, żywotność napędu mechanicznego roweru wzrasta nawet 5cio krotnie.

 Nie trudno się domyślić przyczyny tego pozytywnego zjawiska..

  W sytuacjach, w których napęd roweru jest najbardziej obciążany, a co za tym idzie – eksploatowany, silnik w kole wyręcza nas najbardziej.

  Na stromych podjazdach w górach, w skrajnie trudnym terenie, silnik przenosi siły bezpośrednio na koło.  Odciążane są stosunkowo  delikatne i nie przystosowane do dużych sił elementy napędu, jak łańcuch czy zębatki.

Rower elektryczny wyprawowy

Oczywiście, jeśli interesują Cię rowery o bardziej wyspecjalizowanych cechach jak rowery OFF-ROAD, typowe rasowe rowery wyprawowe, również znajdziesz je w naszej ofercie. Specjalizujemy się właśnie w budowie profesjonalnych rowerów wyprawowych dużego zasięgu.

Zapraszamy...

   Zapraszamy do zapoznania się z naszą ofertą gotowych rowerów elektrycznych,   budowanych na bazie najbardziej popularnych w Polsce modeli rowerów, oraz.

  Dla ułatwienia poruszania się w zawartości oferty, podzieliliśmy ją na działy: dziecięce / młodzieżowe/ MTB/ FATy.

  Jeśli zaproponowane przez nas modele nie trafiają w Twój gust czy przyzwyczajenia, chętnie rozszerzymy ofertę o zasugerowany przez Ciebie model roweru analogowego, dowolnego producenta, przebudowanego przez nas do wersji elektrycznej.

  Oferta nie uwzględnia asortymentu kolorystycznego rowerów bazowych.  Kolor każdorazowo uzgadniamy z zamawiającym, sprawdzając dostępność danego modelu pod względem koloru i rozmiaru.

  Czas oczekiwania na gotowy rower to od 3 dni  odo 2  tygodni, jednak przy kumulacjach zamówień, może się wydłużyć.

Terminy realizacji zamówień:

 Zależnie od typu roweru:

 • bidonowe i bagażnikowe męskie i damskie – 3 dni – 2 tygodnie
 • trójkołowce – 7 dni do  2 tygodni
 • młodzieżowe i dziecięce 7 dni do 2 tygodni
 • dla seniorów i składaki – 2 tygodnie.
 • skrzynkowe, jak Monteria FAT-Bike – 3-6 tygodni, ale trzeba się liczyć z bardzo ograniczoną dostępnością rowerów bazowych.

W kresie wysokiego sezonu rowerowego (kwiecień – lipiec), mogą występować trudności z nabyciem rowerów bazowych oraz komponentów do budowy napędów – nie pozostawiajcie decyzji o zakupie „elektryka” do ostatniej chwili…może się to paskudnie zemścić..

FAT BIKE elektryczny skrzynkowy