GOTOWE ROWERY ELEKTRYCZNE.

    Tworząc ofertę na gotowe e-biki budowane na bazie rowerów popularnych w Polsce marek, chcemy dać Wam alternatywę wyboru pomiędzy wykonaniem konwersji własnego roweru lub  zakupu w tym celu roweru używanego, a zakupem roweru elektrycznego z sklepu, co niestety wiąże się z wieloma negatywnymi skutkami..

   Jakość i parametry użytkowe sklepowych rowerów elektrycznych pozostawiają bardzo wiele do życzenia, i niestety stosunek jakość/osiągi/trwałość/cena, ciągle się pogarsza.

  Eksplozja popytu na rowery elektryczne uderzyła do głów marketingowców i ekonomistów z koncernów rowerowych – efektem tego są produkty z programowalną awaryjnością i niską żywotnością ogólną.

     Standardem stają  się awarie baterii na skutek rozbalansowania lub po prostu bardzo szybkiego wyeksploatowania z powodu zbyt dużego obciążenia  prądowego .  Szukając oszczędności do rowerów dla osób dorosłych, i to rowerów do jazdy turystycznej  a nie miejskiej, są standardowo montowane baterie mniejsze, niż my oferujemy w rowerach dla 10cio latków…

   Pojemności rzędu 400-500 Wh przekładają się na konieczność codziennego ładowania, a nawet dwukrotnie w ciągu dnia, i tak nie zapewniając sensowych użytkowo zasięgów.

 Dodajcie do tego powszechne napędy centralne dewastujące mechanizmy przeniesienia napędu ( łańcuch, zębatki przednie i tylne, przerzutki), obciążanie zbyt małych baterii krytycznymi dla nich wartościami poboru prądu, i mamy gotowy przepis na rower, który po okresie gwarancyjnym nadaje się  na śmietnik, lub do poważnego remonty, co przy konieczności stosowania bardzo kosztownych komponentów zamiennych, jest ekonomicznie niezasadne.

  Zauważyliście że doskonała większość używanych rowerów na rynku wtórnym, to wiekowe, nawet 20to letnie rowery holenderskie ? Wyjaśnienie jest proste – to były niezniszczalne maszyny  o prostej mechanice, czyli z silnikami w kole. Dlaczego obecnie koncerny jak ognia unikają produkowania e-bików o takiej konstrukcji ? To zdecydowanie nie leży w ich interesie – sprzedaż rowerów, które przez 20 i więcej lat, mogłyby być użytkowne, przechodząc z rąk do rąk kolejnych użytkowników, oznaczałaby stopniowe wypełnianie rynku bezawaryjnym sprzętem, a to nie tylko znacząco  ogranicza potencjał czerpania przychodów z sprzedaży części zamiennych, ale też hamuje sprzedaż nowych rowerów…

  Patologiczna, choć powszechna strategia koncernów rowerowych tworzy strefę, w którą my się wpasowujemy, budując e-biki łącząc dwie skłądowe:

  • pewne pod względem technicznym rowery analogowe, od najprostszych, które można nabyć za 1000 zł, po najlepiej skonfigurowane modele o wielokrotnie wyższych cenach.
  • sprawdzone w praktyce, skrajnie niezawodne i trwałe zestawy napędowe wykorzystywane powszechnie w bardzo popularnych konwersjach.

 

  Finalnym produktem są e-biki o parametrach wielokrotnie przewyższających osiągalne w sklepowych gotowcach.

  Zapewnienie zasięgów ponad 100km dzięki dużym bateriom zbudowanym na markowych ogniwach, to już połowa sukcesu, na drugą połowę składają się napędy praktycznie nie wymagające serwisowania.

  Dodatkowym atutem oferowanych przez nas rozwiązań z napędami typu HUB

    Zapewnienie zasięgów ponad 100km dzięki dużym bateriom zbudowanym na markowych ogniwach, to już połowa sukcesu, na drugą połowę składają się napędy praktycznie nie wymagające serwisowania.

  Dodatkowym atutem oferowanych przez nas rozwiązań z napędami typu HUB jest znaczące ograniczenie zużycia napędu własnego roweru, czyli wszystkiego co odpowiada za przeniesienie siły z pedałów na napędzane koło. Szacunkowo po zamontowaniu napędu z silnikiem w tylnym kole, żywotność napędu mechanicznego roweru wzrasta nawet 5cio krotnie.

 Nie trudno się domyślić przyczyny tego zjawiska – w sytuacjach, w których napęd roweru jest najbardziej obciążany, a co za tym idzie – eksploatowany, czyli na podjazdach w górach, w skrajnie trudnym terenie, silnik w kole wyręcza nas najbardziej, przenosząc siły bezpośrednio na koło, z pominięciem delikatnych i nie przystosowanych do przenoszenia dużych sił elementów napędu, jak łańcuch czy zębatki.

   Zapraszamy do zapoznania się z naszą ofertą, przygotowaną na bazie najbardziej popularnych w Polsce modeli rowerów.

  Dla ułatwienia poruszania się w zawartości oferty, podzieliliśmy ją na działy: dziecięce / młodzieżowe/ miejskie / trekkingowe/ crossowe/ górskie/ FATy.

  Jeśli zaproponowane przez nas modele nie trafiają w Twój gust czy przyzwyczajenia, chętnie rozszerzymy ofertę o zasugerowany przez Ciebie model roweru analogowego, dowolnego producenta.

  Oferta nie uwzględnia asortymentu kolorystycznego rowerów bazowych, to każdorazowo uzgadniamy z zamawiającym, sprawdzając dostępność danego modelu pod wzgledem koloru i rozmiaru.

  Czas oczekiwania na gotowy rower to 2-3 tygodni, jednak przy kumulacjach zamówień, może się wydłużyć.